NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Griffin Newagu w barwach producenta... i z nowymi zadaniami

| Jakub Madrjas 13.03.2017 177

Griffin Newagu w barwach producenta... i z nowymi zadaniami
fot. Damian Piątek
Nowosądecki Newag produkuje czteroosiowe lokomotywy Griffin dla spółki Lotos Kolej. W ubiegłym tygodniu elektrowóz tego typu w nowych barwach został sfotografowany na torach, ale nie jest to jednostka dla Lotosu.
To pierwsza lokomotywa tego typu, która została wyprodukowana w 2012 roku w zakładach ZNLE (później Newag) w Gliwicach. Jak informuje rzecznik Newagu Łukasz Mikołajczyk, elektrowóz został przekazany do dzierżawy u przewoźnika Euronaft Trzebinia z początkiem marca. Przy okazji lokomotywa zmieniła barwy – obecnie na burcie prezentuje logo Newag Group.

Czteroosiowa lokomotywa elektryczna została wyprodukowana w 2012 roku i zaprezentowana na targach InnoTrans w Berlinie. Jak przypomina Łukasz Mikołajczyk, w kolejnych latach Griffin testowany był przez kilku operatorów działających na terenie Polski. – Przewoźnicy docenili jakość oraz wysoką niezawodność tej lokomotywy – mówi rzecznik.

W roku 2017, jeszcze przed przekazaniem do Euronaft Trzebinia, Griffin był wydzierżawiony firmie Orlen Koltrans. – Pozytywne opinie zaowocowały decyzją o dzierżawie lokomotywy firmie Eurnonaft, która należy do Grupy Orlen – mówi Mikołajczyk. Jak dodaje, elektrowóz wykorzystywany będzie do prowadzenia składów na terenie Polski, m.in. do transportu paliw. 

Griffiny dla Lotosu jeszcze w tym roku

Warto przypomnieć że nowe Griffiny (E4DCU-DP) w ilości pięciu sztuk są aktualnie produkowane w Nowy Sączu dla Lotos Kolej. – Zostaną one przekazane zamawiającemu w bieżącym roku – mówi Mikołajczyk. Lokomotywy te będą wyposażone w dodatkowy moduł spalinowy last-mile. Więcej o tym zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Dragony z nowymi barwami

To nie jedyna lokomotywa, która zyskała ostatnio barwy Newag Group. Niedawno Newag zakończył produkcję nowej lokomotywy sześcioosiowej Dragon dla zamawiającego, który nie chce się chwalić posiadaniem elektrowozu. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

 
Fot. Andrzej Stachurka/Facebook Industrial Division

Na profilu firmy Industrial Division ukazało się już natomiast zdjęcie lokomotywy Dragon z logo marki CargoUnit. Tę zmianę barw zapowiadaliśmy w styczniu.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Nowy Sącz (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Nowy Sącz (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS