Partnerzy serwisu:
Biznes

Zmiany w zarządzie INFRACERT TSI

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
20-09-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Andrzej Maciejewski objął stanowisko prokurenta w jednostce notyfikowanej INFRACERT TSI. Tym samym zakończył sprawowanie dotychczasowej funkcji prezesa zarządu, którą pełnił niemalże od początku istnienia jednostki. Do zarządu INFRACERT TSI weszli z kolei Bartłomiej Silczak oraz Krzysztof Różanowski.

Andrzej Maciejewski będzie kontynuował pracę w INFRACERT TSI w nowej roli, co pozwoli mu skupić się na strategicznych aspektach rozwoju firmy i udzielaniu wsparcia merytorycznego w procesach certyfikacyjnych realizowanych przez jednostkę na rynku kolejowym, podczas gdy kierowanie bieżącą działalnością operacyjną spółki będzie realizowane przez nowych członków zarządu.
Oficjalne ogłoszenie zmian we władzach spółki będzie miało miejsce na uroczystym bankiecie, który odbędzie się 21 września 2021 w ramach uczestnictwa Jednostki Notyfikowanej INFRACERT TSI w 14. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2021. Bankiet będzie zarazem stanowił okazję do świętowania jubileuszu działalności Andrzeja Maciejewskiego, który od dziesięcioleci aktywnie uczestniczy w rozwoju polskiego transportu kolejowego, będąc zarazem jednym z głównych architektów wielu funkcjonujących w tym obszarze rozwiązań. Głównym punktem programu będzie wystąpienie Andrzeja Maciejewskiego, na którym zaprezentowani zostaną nowi członkowie zarządu.

Pokoleniowa zmiana warty w składzie władz INFRACERT TSI nie stanowi rewolucji. Zarówno Bartłomiej Silczak jak i Krzysztof Różanowski są od lat zawodowo związani z INFRACERT TSI.

Bartłomiej Silczak rozpoczął pracę w INFRACERT TSI w 2017 r. Pełnił funkcje dyrektora zarządzającego, zaś wcześniej eksperta technicznego w zakresie podsystemu „Sterowanie” oraz dyrektora ds. certyfikacji. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Urzędzie Transportu Kolejowego. Współpracował również ze szwedzką Jednostką Notyfikowaną Vanaheim.
Krzysztof Różanowski związany jest z INFRACERT TSI od 2019 r. Jest ekspertem w zakresie opracowywania i wdrażania nowoczesnych technologii, systemów komputerowych oraz analityki. Jest także autorem, kierownikiem i wykonawcą 40 krajowych i międzynarodowych projektów badawczo-rozwojowych z zakresu nowoczesnych technologii. Poprzednio pełnił funkcję pracownika naukowego Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej oraz zastępcy dyrektora tej jednostki ds. badań. Piastował również stanowiska eksperckie i menedżerskie w sektorze prywatnym, w tym w spółkach zbrojeniowych i energetycznych.

INFRACERT TSI na Targach TRAKO
Tegoroczny udział Jednostki Notyfikowanej INFRACERT TSI w 14. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2021, które odbędą się w dniach 21-24 września odbędzie się w innej formule niż w latach poprzednich. Wyjątkowo, INFRACERT TSI nie wystawi podczas targów własnego stoiska. Jednak jak co roku, eksperci i menadżerowie jednostki będą aktywnie uczestniczyć w wymianie doświadczeń i spotkaniach branżowych. Zespół Jednostki Notyfikowanej będzie obecny na targach przez wszystkie dni imprezy.

Zaawansowany etap prac nad Wirtualnym Asystentem Maszynisty 5.1
INFRACERT TSI sukcesywnie realizuje pionierski projekt „Wirtualny asystent maszynisty z nawigatorem szlaku – przyszłość systemu bezpieczeństwa w transporcie kolejowym – Maszynista 5.1”.
Celem projektu jest opracowanie wirtualnego asystenta maszynisty (WAM) w postaci konsoli dającej szybki dostęp do cyfrowej biblioteki danych danego typu lokomotywy oraz informacji o liniach kolejowych. Na podorędziu maszynisty będzie m.in. szczegółowy opis warunków technicznych danej linii lub odcinka linii kolejowej, usytuowania sygnalizatorów, lokalizacji stacji, peronów i miejsc zatrzymania pociągu, rozmieszczenia przejazdów i przejść kolejowych, miejsc niebezpiecznych, usytuowania mostów, tuneli i innych obiektów.
Konsola pozwala jednocześnie na wyszukiwanie głosowe i prezentację w postaci graficznej oraz audio. Docelowo, nowy sprzęt ma znacząco zwiększyć komfort maszynistów i bezpieczeństwo prowadzenia pociągów.
Projekt jest obecnie na zaawansowanym etapie – wszedł już w fazę testów urządzeń we współpracy z jednym z największych w Polsce przewoźników regionalnych.
Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu wynosi 8 352 439,72 PLN, a jego realizacja będzie trwała do 28.02.2023r.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Czyżew: Zakończenie modernizacji stacji jeszcze w tym roku

Infrastruktura

Czyżew: Zakończenie modernizacji stacji jeszcze w tym roku

Kasper Fiszer 25 października 2022

Noc parówek w Warszawie, czyli święto tramwajów 13N

Tabor i technika

Posyłki kolejowymi kuryerkami. Historia polskich wagonów pocztowych

Infrastruktura

To nie jest kraj dla nowych inwestycji w kolej

Infrastruktura

Zobacz również:

Czyżew: Zakończenie modernizacji stacji jeszcze w tym roku

Infrastruktura

Czyżew: Zakończenie modernizacji stacji jeszcze w tym roku

Kasper Fiszer 25 października 2022

Noc parówek w Warszawie, czyli święto tramwajów 13N

Tabor i technika

Posyłki kolejowymi kuryerkami. Historia polskich wagonów pocztowych

Infrastruktura

To nie jest kraj dla nowych inwestycji w kolej

Infrastruktura

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5