Partnerzy serwisu:
Pasażer

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-05-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich
Fot. Koleje Śląskie/facebook.comKoleje Śląskie
Koleje Śląskie informują o istotnych zmianach w rozkładzie jazdy pociągów, które weszły w życiu od 15 maja, jeszcze przed kolejną korektą rozkładu jazdy pociągów. Podróżni mogą liczyć na szybsze podróże oraz większą niż dotychczas dostępność przystanków na której zatrzymuje się zastępcza komunikacja autobusowa.

Od 15 maja 2023 r. został udostępniony przebudowany odcinek torów pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami, co przełożyło się na znaczne, ok. 20-minutowe, skrócenie czasu podróży pomiędzy Katowicami a Bielskiem czy Żywcem.

Powrót na linię kolejową nr 139 na ww. odcinku pozwoli na uruchomienie dodatkowego pociągu przyspieszonego relacji Katowice - Żywiec odjeżdżającego po godzinie 17, a także przywrócenie jednej popołudniowej pary pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń.

Dodatkowo od 15 maja wszystkie pociągi przyspieszone kursujące w dni robocze będą zatrzymywały się na przystanku Łodygowice Górne. Natomiast przystanek Goczałkowice-Zdrój nie będzie obsługiwany do 10 czerwca 2023 roku.

Zmiany w ZKA na liniach S8/80.

Od 11 czerwca 2023 r., wraz z korektą rozkładu jazdy, wprowadzamy zmiany w organizacji ruchu komunikacji zastępczej na odcinku Katowice - Tarnowskie Góry. Zmiany dotyczą przede wszystkich sposobu obsługi Nakła Śląskiego i północnej części Radzionkowa, a także wprowadzenia dodatkowych przystanków. Dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań rozszerzymy dostęp do transportu publicznego w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych i miejsc pracy, a także zaproponujemy dogodną formę dojazdu do miejsc rozrywki i rekreacji w okresie wakacyjnym. Modyfikacje są wynikiem uwzględnienia wniosków pasażerów dotyczących dostępności przystanków, punktualności, czasu przejazdu oraz godzin odjazdów, a także konieczności dostosowania rozkładu jazdy do prac drogowych.

Linia ekspresowa S8 dodatkowo obsłuży przystanki Nakło Śląskie, Orzech Szkoła oraz Chorzów Estakada / Chorzów Rynek.

Linia pośrednia S80 pojedzie zmienioną trasą bez obsługi przystanków Nakło Śląskie oraz Radzionków Dworzec PKP. W zamian za to autobus zatrzyma się na nowych przystankach: Tarnowskie Góry Osada Jana, Radzionków Knosały, Bytom Łużycka, Katowice Park Śląski Ogród Zoologiczny, Katowice Dąb Huta Baildon.

Więcej wideomatów z biletami KŚ

Została podpisana umowa z firmą Avista na uruchomienie sprzedaży biletów Kolei Śląskich w kolejnych wideomatach (10 V 2023). Lokalizacje nowych wideomatów: Zielona Góra, Wrocław Gł., Poznań Gł., Świnoujście, Szczecin Gł., Opole Gł, Tczew, Jarosław, Białystok.

Testowana jest w pierwszej kolejności możliwość zakupu biletu przez osoby z niepełnosprawnościami oraz obsługa wideokasjera.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Elf 2 Kolei Śląskich na testach w Czechach

Tabor i technika

Elf 2 Kolei Śląskich na testach w Czechach

Jakub Madrjas, Przemysław Brych 25 lipca 2023

Będą dodatkowe pociągi na festiwal Pol’and’Rock 2023

Pasażer

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Elf 2 Kolei Śląskich na testach w Czechach

Tabor i technika

Elf 2 Kolei Śląskich na testach w Czechach

Jakub Madrjas, Przemysław Brych 25 lipca 2023

Będą dodatkowe pociągi na festiwal Pol’and’Rock 2023

Pasażer

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5