Partnerzy serwisu:
Pasażer

Zduńska Wola jednak z wakacyjnym pociągiem nad morze. „Wydmy” ominą Łódź

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
06-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

Zmieniły się plany PKP Intercity dotyczące wakacyjnych połączeń z województwa łódzkiego nad morze. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom po Magistrali Węglowej ponownie pojedzie nocny pociąg do Łeby i Helu. Nieco skromniejsza będzie natomiast oferta dla łodzian.

Pod koniec zeszłego roku PKP Intercity poinformowało, że w sezonie letnim 2024 nie zamierza uruchamiać pociągów kursujących przez stację Zduńska Wola-Karsznice. Przez kilka poprzednich lat można było pojechać stamtąd nocnym TLK „Wydmy” z czeskiego Bogumina (Bohumin) do Łeby i Helu. Wakacyjny kurs miał jednak tym razem pojechać nie liniami nr 146 i 131, a nr 1 i 16 przez Łódź i Kutno. Argumentem za tą zmianą była możliwość obsłużenia większej liczby miejscowości leżących w województwie łódzkim: poza samą Łodzią pociąg zatrzymałby się również np. w Radomsku czy Piotrkowie Trybunalskim.

Karsznice znów ożyją na dwa letnie miesiące

Do planowanej zmiany trasy jednak nie dojdzie. – Skład TLK „Wydmy” w okresie wakacyjnym pojedzie linią nr 131 przez Zduńską Wolę-Karsznice z pominięciem Łodzi – mówi bowiem Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity. Tłumaczy, że założenia rozkładowe zostały skorygowane na wniosek organizatora przewozów. W przypadku tego pociągu jest nim Ministerstwo Infrastruktury.

– Dodatkowe postoje nieujęte wcześniej w rocznym rozkładzie jazdy to Zduńska Wola-Karsznice i Inowrocław – wskazuje nasza rozmówczyni. W związku z tym, że ruch regionalny na Magistrali Węglowej pozostaje zawieszony, „Wydmy” to jedyny pociąg pasażerski, jaki w tym roku zatrzyma się w Karsznicach. Poza okresem letnim położona w sporym oddaleniu od centrum miasta stacja jest zamknięta dla podróżnych i ma znaczenie jedynie w ruchu towarowym.

Nie będzie pociągów z Łodzi do Czech

O ile przywrócenie starej trasy przejazdu nocnego TLK to dobra informacja dla mieszkańców Zduńskiej Woli, o tyle oznacza ona pogorszenie oferty dla łodzian. Przedstawicielka PKP Intercity podkreśla jednak, że do Łeby, Kołobrzegu czy Helu z Łodzi pojadą bezpośrednie pociągi TLK „Korsarz” Kraków – Łeba/Hel, TLK „Bursztyn” Kraków – Kołobrzeg czy IC „Słupia” Łódź – Kołobrzeg. Dwa pierwsze z wymienionych kursów obsłużą także Piotrków Trybunalski i Radomsko.

Nocne „Wydmy” umożliwiają przy tym dojazd nie tylko do kurortów nadmorskich, ale także do Bogumina, znaczącego węzła w Republice Czeskiej. – Stamtąd do Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi nie będzie połączeń bezpośrednich – zapowiada Anna Zakrzewska. Tym samym wybierający się na wypoczynek na południe łodzianie będą musieli korzystać wyłącznie z opcji z dodatkową przesiadką.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Bytom: Kolej będzie podstawą komunikacji w mieście

Pasażer

Bytom: Kolej będzie podstawą komunikacji w mieście

Jakub Rösler 02 maja 2024

Linia 131 – PKP PLK: Nowe perony będą potrzebne

Infrastruktura

Linia 131 – PKP PLK: Nowe perony będą potrzebne

Roman Czubiński 06 sierpnia 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Bytom: Kolej będzie podstawą komunikacji w mieście

Pasażer

Bytom: Kolej będzie podstawą komunikacji w mieście

Jakub Rösler 02 maja 2024

Linia 131 – PKP PLK: Nowe perony będą potrzebne

Infrastruktura

Linia 131 – PKP PLK: Nowe perony będą potrzebne

Roman Czubiński 06 sierpnia 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5