Partnerzy serwisu:
Biznes

Zarządzaniem zmianą w sektorze kolejowym (CSM-RA)

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
Elester

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
09-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
09-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Zarządzaniem zmianą w sektorze kolejowym (CSM-RA)
fot. Piotr Borowiak, CC BY 2.0, commons.wikimedia.org
Podstawowym narzędziem zapewniającym bezpieczeństwo sytemu kolejowego jest proces zarządzania ryzykiem. Zastosowanie go w praktyce pozwala na rozpoznanie potencjalnych zagrożeń, a także przewidywanie ryzyka ich wystąpienia. Uzyskanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa świadczonych usług w sektorze transportu kolejowego należy do jednego z głównych priorytetów tego podmiotu.

Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) Nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 roku to jedno z najważniejszych rozwiązań w kwestii zapewniania bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Dotyczy ono wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka, zwanego potocznie CSM-RA. Rozporządzenie to wskazuje na obszary, jakich może dotyczyć zmiana, kryteria, według których podmiot powinien uznać zmianę za znaczącą oraz wiele innych, istotnych kwestii, związanych z zarządzaniem ryzykiem.

W odpowiedzi na potrzeby sektora transportu kolejowego Zespół Doradców Gospodarczych TOR zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu online, które poświęcone zostanie zarządzaniu zmianą wprowadzaną do systemu kolejowego (CSM-RA). Do uczestnictwa w wydarzeniu szczególnie zachęcamy przewoźników kolejowych, zarządców infrastruktury kolejowej, podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie, a także producentów i podwykonawców.

Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zaznajomieni z metodologią określania znaczenia zmiany, a następnie oceny ryzyka zmiany znaczącej w kontekście tworzenia niezbędnej dokumentacji, takiej jak sprawozdania czy raporty, dotyczącej zarządzania ryzkiem zmiany znaczącej wprowadzanej do systemu kolejowego. Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone zostanie certyfikatem.

Aby wziąć udział w szkoleniu, podczas którego omówione zostanie zastosowanie rozporządzenia 402/2013, należy zarejestrować się na stronie internetowej tor-konferencje.pl.
Chcesz zorganizować to szkolenie w swojej firmie w formule zamkniętej? Zapytaj nas o ofertę!
Sprawdź także inne nasze szkolenia.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
Elester

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5