Partnerzy serwisu:
Zintegrowany transport

Jeden autobus dziennie sprawnej komunikacji nie czyni…

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
08-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Na dobrym torze

Podziel się ze znajomymi:

ZINTEGROWANY TRANSPORT
Jeden autobus dziennie sprawnej komunikacji nie czyni…
graf. Na dobrym torze
Jak zmotywować lokalnych polityków, aby na poważnie zajęli się problemem wykluczenia komunikacyjnego w swoich gminach? Grupa ekspertów z dziedziny transportu i infrastruktury znalazła na to sposób i przygotowała darmowy kurs internetowy „Postaw na transport publiczny i wygraj wybory” dla kandydatów w wyborach samorządowych. Twórcy inicjatywy, dając politykom gotowe rozwiązania, chcą ich zachęcić do podejmowania realnych działań na rzecz poprawy jakości życia społeczeństwa.

Problem wykluczenia komunikacyjnego dotyczy ok. 14 mln osób w Polsce. Mowa tutaj wyłącznie o mieszkańcach gmin, w których organizowana przez samorząd komunikacja lokalna nie istnieje w ogóle. Do tego dochodzą gminy, w których oferta transportu publicznego jest tak słaba, że regularne dojazdy do pracy z jej wykorzystaniem stają się niemożliwe. Szczególnie wykluczoną grupą są osoby starsze, które nie są w stanie same dotrzeć do lekarza, nie mówiąc już o możliwości aktywnego uczestniczenia w życiu lokalnej społeczności.

Efektywny transport publiczny to nie tylko możliwość dostępu do usług publicznych, poprawa jakości powietrza i redukcja emisji gazów cieplarnianych, ale też mniejsze koszty życia dla wielu mieszkańców, wynikające z braku konieczności posiadania własnego samochodu. Możliwość swobodnego przemieszczania się wpływa pozytywnie na utrzymywanie kontaktów społecznych, zwłaszcza w przypadku młodzieży i osób starszych oraz sprzyja aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych.

– Inwestycje w rozwój transportu zbiorowego są kluczowe. Potrzebujemy dużego zaangażowania wszystkich samorządów na szczeblu zarówno gminnym, jak i powiatowym. Bez inicjatywy podjętej przez polityków szczebla lokalnego, problem wykluczenia komunikacyjnego będzie się pogłębiał – mówi Piotr Franke, pomysłodawca kursu i twórca podcastu Na dobrym torze.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Związku Powiatów Polskich, Związku Miast Polskich, Unii Miasteczek Polskich oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Kurs Postaw na transport publiczny i wygraj wybory dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych na stronie kurs.nadobrymtorze.pl.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5