Partnerzy serwisu:
Pasażer

Zamknięte granice Węgier. RegioJet zawiesił połączenia, co z IC Chopin?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-09-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Zamknięte granice Węgier. RegioJet zawiesił połączenia, co z IC Chopin?
Fot. ms, rynek-kolejowy
Po zamknięciu granic przez Węgry, PKP Intercity odłącza kuszetki i wagony sypialne z pociągu IC Chopin – pozostają tylko wagony z miejscami do siedzenia. Czeski RegioJet odwołał wszystkie swoje kursy.

W piątek (29 sierpnia) Węgry, ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, ogłosiły zamknięcie swoich granic od 1 września. Od początku września na terytorium Węgier nie będą mogli wjeżdżać obywatel innych państw. Powracający do domów Węgrzy będą musieli poddać się trwającej 14 dni kwarantannie. Zwolnienie z nie będzie możliwe dopiero po dwóch negatywnych testach wykonanych w odstępie dwóch dni.

W reakcji na tę decyzję, PKP Intercity wprowadziło zmiany w kursowaniu swoich pociągów. Jak podaje przewoźnik, wagony sypialne i kuszetki nie będą włączane do pociągu IC Chopin/Metropol  Warszawa – Kraków – Bratysława – Budapeszt kursujące. IC Chopin do odwołania w relacji Warszawa – Kraków – Bratysława – Budapeszt będzie prowadził wyłącznie wagony z miejscami do siedzenia.

W związku z wprowadzonymi zmianami PKP Intercity umożliwia podróżnym zwrot biletów na ww. połączenia (oraz inne połączenia do/z Węgier) bez potrącenia odstępnego, bez względu na ofertę w jakiej został zakupiony bilet (dotyczy również biletów nabytych w ofercie Super Promo International). Zwrotu należy dokonać przed rozpoczęciem podróży. Zwrot za bilety częściowo wykorzystane oraz za bilety przedłożone do zwrotu po upływie terminu ważności odbywa się w drodze pisemnego wniosku - informuje przewoźnik. Podróżni mają także możliwość wymiany biletów z miejscami leżącymi lub sypialnymi na miejsca siedzące – również bez potrącania odstępnego.

Dużo dalej musiał posunąć się czeski RegioJet, który ledwie miesiąc temu rozpoczął kursy do stolicy Węgier. Od dziś zawieszone zostały wszystkie kursy kolejowe i autobusowe. Połączenia kolejowa są prowadzone zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy tylko na odcinku Praga – Brno – Wiedeń iz powrotem – 4 razy dziennie w każdym kierunku. Połączenie między Pragą a Wiedniem nie będzie w żaden sposób ograniczane – informuje przewoźnik. Pasażerowie odwołanych pociągów otrzymają pełny zwrot kosztów – zapewnił przewoźnik. Bez zmian kursują  pociągi do Rijeki

Możliwe, że to nie koniec zmian, bo pojawiły się informacje o możliwym złagodzeniu obostrzeń w podróży na Węgry dla obywateli państw Grupy Wyszechradzkiej (oprócz Węgier są w niej Czechy, Słowacja i Polska). Staramy się je potwierdzić.

Aktualizacja
: Informacje o złagodzeniu obostrzeń zostały potwierdzone: Obywatele innych krajów Grupy Wyszehradzkiej będą wpuszczani na Węgry po 1 września, jeśli wykażą negatywne wyniki testu na koronawirusa, nie starsze niż pięć dni. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5