Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wrócą sezonowe pociągi z Koszalina do Mielna i ze Słupska do Ustki

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-05-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wrócą sezonowe pociągi z Koszalina do Mielna i ze Słupska do Ustki
fot. M. SzymajdaPociąg Polregio na przystanku Ustka Uroczysko
Model, w którym rozmaite samorządy zrzucają się na funkcjonowanie regionalnego połączenia kolejowego, mającego przekonać kierowców do pozostawienia aut, sprawdza się po raz kolejny w Koszalinie.

Pomimo koniecznych cięć w wydatkach samorządów, koszalińscy radni jednogłośnie (!) poparli uchwałę o przekazaniu organizatorowi transportu w województwie zachodniopomorskim pieniędzy, które pokryją większą część kosztów uruchomienia połączenia kolejowego Koszalin – Mielno. Chodzi o 210 tysięcy złotych. Kolejne 95 tysięcy złotych ma pokryć przygotowanie do ponownej eksploatacji linii kolejowej 427, która znajduje się w zarządzie miasta (bieżącą jej obsługę zapewnia PMT). 30 tysięcy na uruchomienie pociągów wyłoży miasto Mielno.

Ograniczenia w przewozach mogą zabić frekwencję

Na razie radni są pełni obaw o to, ilu pasażerów wybierze pociąg. Marszałek przekaże do obsługi prawdopodobnie, tak jak w poprzednich latach, jednoczłonowy autobus szynowy, w którym, według obecnych regulacji, podróżować może tylko 27 osób. Miasto i przewoźnik (Polregio) żywi jednak nadzieję, że obostrzenia te do momentu rozpoczęcia sezonu letniego zostaną zniesione.

Tegoroczny plan zakłada, że Koszalin z nadmorskim miastem połączy 11 par pociągów kursujących z Koszalina od 9 do 21.30. Czas przejazdu wyniesie 15 minut i, zwłaszcza gdy droga jest zakorkowana, jest atrakcyjny w stosunku do przejazdu własnym autem.

Bilety na przejazd mają być dostępne we wszystkich kasach sprzedających bilety Polregio w całej Polsce. Będą też dostępne przez internet i za pomocą aplikacji mobilnych. Za bilet normalny zapłacimy 5 zł.

Pociągiem znów ze Słupska do Ustki

14 czerwca, z momentem wprowadzenia wakacyjnej korekty rozkładu jazdy pociągi wrócą też na linię 405 pomiędzy Słupskiem a Ustką. Pociągi zostały wstrzymane tu 23 marca, z uwagi na pandemię i bardzo ograniczoną liczbę pasażerów. Co ciekawe, całoroczne połączenia uruchomiono tu zaledwie trzy miesiące wcześniej.

Na razie nie wiemy które z pociągów dalekobieżnych w sezonie letnim dojadą do Ustki. Ważą się m.in. losy Pociągu Słonecznego.

– Decyzja odnośnie pociągu „Słoneczny” najprawdopodobniej zostanie podjęta w przyszłym tygodniu – powiedziała Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5