NUMER 10/2022
NUMER 10/2022
Temat numeru:
InnoTrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Wolsztyn pełną parą

| Rynek Kolejowy 27.04.2013 158

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-04-27 14:46:20 Autor: Pogoda
---.pawluk.org
Coś pogoda sprawiła psikusa organizatorom parady. Szkoda że jest tak zimno.
2013-04-27 20:04:53 Autor: johny
---.181.172.82
Maszyniści byli jacyś dziwni ujechali 500 metrów i stali nosz kur a to jest parada czy pokaz??
2013-04-27 22:34:15 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Własnie wróciłem z Wolsztyna . Mój typ Niemcy z Czechami 1 miejsce , organizatorom wystawiłbym 3 mogliby w przyszłosci ustawic trybyny ( wystarczyłyby 3podesty)od dworca do przejazdy naprzeciw parowozowni a nie ludzie z dziećmi włazili gdzie tylko sie dało , żeby zrobić fotke i tylko sie robił bałagan
2013-04-27 23:00:13 Autor: Pan Pit
---.130.197.7
Najgorzej zorganizowana parada od lat. Nie dość, że parowozy zatrzymywały się bardzo blisko przejazdu, to jeszcze parada zaczęła się z niemalże godzinnym opóźnieniem. Zimno jak ch...ra, a prowadzący paradę opowiadali jakieś durne historyjki. I jeszcze te szynobusy KW. Nie można było oficjalnie zacząć o 14:15?
2013-04-27 23:24:25 Autor: Pit (nie mylić z Panem Pit !)
---.adsl.inetia.pl
Najgorzej z wiecznymi malkontentami - wszystko jest nie tak... a było OK! Była mala >obsówa< czasowa (tak z pól godziny) - i co z tego? Było 14 zapowiedzianych parowozów? Było! Teksty partnera Wojtka było denne - to fakt - klepał głupoty jak Piekarski na mekach ale to chyba nie dla komentarzy jechało się do Wolsztyna -trzeba było ich nie słuchac... Wieczne niezadowolenie ch...ra !!
2013-04-28 00:12:17 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Pit

A co podobała Ci sie organizacja , bo ja mam duże zastrzeżenia , ale widocznie masz niziutko zawieszoną poprzeczkę (parowozy odrębna ocena)
2013-04-28 08:41:20 Autor: Filu
---.u-strasbg.fr
@Pan Pit

Noooo, z tą pogodą to organizatorzy naprawdę nawalili :-)
2013-04-28 08:59:31 Autor: Grzegorz_K
---.adsl.inetia.pl
Rzeczywiście organizacja była bardzo słaba. Opóźnienie wynikło z tego że czeska lokomotywa wyjeżdżając z lokomotywowni rozpruła zwortnicę ustawioną na wyjazd szynobusu ze stacji. Chyba nie było kontatku z maszynistą. Moim zdaniem przy tego typu pokazach, stacja powinna być całkowicie zamknięta dla innego ruchu.
2013-04-28 11:34:02 Autor: Pit
---.adsl.inetia.pl
@stan
Nie - nie podobała mi się - jak zazwyczaj zresztą (a to niepierwsza parada na której byłem) - jak zawsze było wiele niedopracowanych elementów (które bez problemu mogły by być dopracowane) - można by je dłuuuuugo wymieniać.. Ja po prostu staram się być tolerancyjny, wyrozumiały, nie przywiązywać wagi do mniej istotnych elementów i patrzeć na niedoróbki z przymrużeniem oka - o ile nie są na prawdę uciązliwe i przeszkadzające - w tym co najważniejsze - kontemplacji parowozów... Ja z Parady jestem zadowolony bo ogólnie wyszło na plus a że coś tam ktoś tam .. Pozdrawiam :-)
2013-04-28 12:57:10 Autor: Aseru
---.xdsl.centertel.pl
A więc tak: Parada sama w sobie była ok dla ludzi stających blisko parowozowni czym dalej w stronę Leszna tym większa \"kicha\". Parowozy dojeżdżały ledwo co do pomostu Tarczy Ostrzegawczej Nowej soli. Współczuje tym co stali dalej w stronę Adamowa. Ja jako Wolsztynianin mam parowozy na co dzień, ale jeśli ktoś jedzie na taką imprezę przez półpolski to może się wk****ć. Nie będę pisać tu o opóźnieniach itp. ale impreza coraz bardziej staje się dla wybranych. Masz VIP-a możesz wszystko.
2013-04-28 13:16:15 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czyli, suma summarum, dobrze że w końcu nie pojechałem. Wymarzł bym w tym namiocie jak ch...ra, a jak widzę po komentarzach - to i parada jako taka nie była taka super, jaka niby miała być (20 czajników np.).
2013-04-28 13:53:47 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Goral

Nie kolego ogólnie fajnie było,mnie akurat nie interesuje przemówienia pierwszych sekretarzy i tych ze swieczników ( o nich sie dowiedziałem z internetu po przyjezdzie ,że tam jakąs propagande walili ) ale np widziałem wagon którym przyjechali Niemcy z Berlina z doszczętnie zjechanymi szczekami hamulcowymi , na pewno będzie to w internecie
2013-04-28 14:16:48 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ stan

Ale pogoda niestety nie na biwakowanie pod namiotem... Zresztą z racji gorszych parametrów majowej emisji obligacji miałem dość zawalony i gorący piątek, i wyjeżdżając wieczorem na bazie samych PR i jakiegoś autobusu/busa nie dałbym rady dopchać się na 13-14 do Wolsztyna. A jak wiadomo niejaki Goral do picu i KW nie wsiada, bo nie ;) Ĺťal tylko wspaniałej 115-tki z \"Hipolitem\", cóż, trzeba będzie kiedyś na jakąś \"Wildę\" się wypuścić.
2013-04-28 14:41:19 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ stan

Tzn. dałoby się dopchać, gdyby się w Nowej Soli PKS Ĺťary-Poznań nie rozjeżdżał z osobówką Wrocław-Zielona Góra dosłownie o 8 min (11.53 vs. 11.45).
2013-04-28 15:18:14 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Goral


To błąd , to błąd . Ja specjalnie zostawiłem samochód na pewnej stacji i dalej jechałem szynobusem SA 132 piękna jazda, specjalnie usiadłem się miedzy switą kolejarską aby trochę pod słyszeć atmosferę na kolei , takie troche gumowe ucho no ale żeby nie klepać bzdur na forum trzeba korzystac z róznych zródeł info niestety

Pozdrawiam
2013-04-28 15:50:16 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ stan

SZT fajnie się jeździ, nie przeczę (choć od Pes wolę Newagi, za wyjątkiem SA136, a \"Linkiem\" SA139 jeszcze nie miałem okazji jechać). Co jednak nie zmienia faktu, że preferencje i uprzedzenia względem poszczególnych przewoźników (a z KŚ wręcz otwarta wojna) nie pozwalają mi jechać czymkolwiek innym poza pociągami PR.
2013-04-28 15:54:45 Autor: tom89
---.adsl.inetia.pl
A ja tyle:
Brawa dla Pana w zielonej kamizelce!
2013-04-28 16:07:49 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Goral

No i własnie do Wolsztyna przyjechał STK z wagonami PR i RE i wlazłem bo byłem ciekawy co to za wagon( 162A) i pociag ruszył i wywiózł mnie na bocznice
2013-04-28 16:28:35 Autor: gm
---.robnet.pl
Brawa dla Pana w zielonej kamizelce!!!
2013-04-28 16:32:48 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ stan

STK (M62+elektryk 131) przyjechał z wagonami IC, jako \"Hefajstos\" z Wrocławia. Z wagonami PR jechał \"Cegielski\" z Poznania (z parowozem) i \"Hipolit\" także z Poznania (SU45-115+3 wag. RE i jeden zwykły, o ile dobrze widziałem na YouTube), obydwa uruchamiane przez TurKol. \"Hefajstos\" odpadał z wiadomych względów (przewoźnik IC), a zarówno na \"Cegielskiego\", jak i nawet na \"Hipolita\" nie byłem w stanie dojechać na wystarczającą porę do Poznania (w piątek mógłbym wyruszyć najwcześniej ok. 20 z Katowic, więc musiałbym jechać TLK - co oczywiście nie wchodziło w grę za żadne skarby).
2013-04-28 17:56:28 Autor: Manewrowy
---.dynamic.chello.pl
A co z tym panem w zielonej kamizelce?
2013-04-28 18:21:57 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak masz racje, tylko nie jestem pewny czy Su45 te wagony wyciągała z peronu ze mną i postawili je za szynobusem
2013-04-28 20:05:22 Autor: tom89
---.adsl.inetia.pl
Z górki było widać... Jak parowozy zatrzymały się dużo bliżej niż zwykle, jeden z nagrywających ubrany w kamizelkę wybiegł na tory i krzyczał że mają podjechać dalej :D No i wywalczył te kilka metrów
2013-04-28 21:32:58 Autor: jaaa
---.internetia.net.pl
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=167790210051537&set=o.252189791486953&type=1&theater
2013-04-28 22:00:17 Autor: jaaa
---.internetia.net.pl
poszukujemy Pana w kamizelce poniżej jego zdjęcie

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=167790210051537&set=o.252189791486953&type=1&theater
2013-04-28 23:04:48 Autor: st
---.play-internet.pl
Ważnieszy HEFAJSTOS na gagrinie (bo IC) i VIPy na trybunie niż pociągi TurKol.pl -uruchomione zostały cztery pociągi retro - STEFAN, NIKODEM, RYSZARD i GRZEGORZ. Do tego na 2 dzień 3 następne, do tego by dojechać z Poznania HIPOLIT i CEGIELSKI... wszystko pełne BEZ SŁOWA INFORMACJI NA PLAKATCH CZY ULOTKACH CARGO... co za porządki...
2013-04-29 01:14:41 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ st

Dziwisz się? I \"Cegielski\" i \"Hipolit\" jechały na wagonach (a \"Hipolit\" też na loku) znienawidzonych przez wszystkie trupiczne spółczyny PRów.
2013-04-29 05:59:36 Autor: skml
---.warszawa.vectranet.pl
No i macie podnietę. Miałem \"VIP-a\" i zdjęcia z trybuny wyszły mi najgorzej ze wszystkich parad. Więc nie za bardzo wiem, co ma znaczyć w tym momencie \"wszystko\"
2013-04-29 10:47:02 Autor: Tomek Janiszewski
---.ip.netia.com.pl
Czytam komentarze i nie żałuję że mnie tam nie było. Przepłacać za aa jakiś śmieszny pociąg pod patronatem TurKol na SU45? Ta spółeczka zasługuje na swoją nazwę: od tutkotu spalinowego silnika. A za PR można było pojechać \"Cegielskim\" (podobie jak \"Piratem\" na przełomie maja i czerwca) na turystyku, zamiast jak dziś wyskakiwać z kasy na blisko stówę :-( To już wolę zainwestować w podróżnika oraz turystyka z okazji trzydniowej majówki, i ominąć wolsztyńską trupiarnię szerokim łukiem.
2013-04-29 14:54:46 Autor: Pit
---.0.0.13
@ Tomek Janiszewski
No to jesteś w błędzie kolego - Hipolit -fakt ze organizowany przez Turkol był specjalem po to tylko żeby dojechać na Paradęi z niej wrócić.. Na miejscu były specjae z parowozem i zabytkowymi wagonami.. A swoją drogą pociag z >Suką< na czole też jest już czymś wyjątkowym... Nikt Cie nie zmusza do odwiedzania Wolsztyna...
2013-04-29 16:33:06 Autor: Gubernator Kalifornii
---.244.156.116

Gubernator Kalifornii
A ja byłem i mi się bardzo podobało!

Oto moja relacja z parady: http://youtu.be/M7UT34aftK0
2013-04-29 22:56:32 Autor: W-7
---.dynamic.gprs.plus.pl
Też byłem i też jestem zadowolony. I pociągiem retro się przejechałem i zdjęć mam od ch...ry i nawet kilkanaście filmów nagrałem, a co najlepsze brudny jak z kotłowni wróciłem. Impreza znakomita, a czepiać się można do wszystkiego tylko po co?
Powyższych, wiecznie marudzących i narzekających komentatorów czytać nie mogę - ja was nie rozumiem, nic się nie dzieje i nic się nie robi źle, a jak już coś się robi i coś się dzieje to też źle.
Co wy byście chcieli na darmowej imprezie plenerowej? Może was po pupciach głaskać i nosić na lektykach do lokomotyw żebyście sobie supcio focie na fejsa zrobili? Sami spróbujcie coś zorganizować albo choćby pomóc w organizacji. Ale nie, wiadomo, lepiej wiecznie zrzędzić - to nic nie kosztuje.
2013-04-29 23:15:25 Autor: Tomek Janiszewski
---.adsl.inetia.pl
@PR: skoro twierdzicie ze fiat na pociągu pasażerskim jest dziś czymś wyjatkowym - to powtórzę: wcale się nie zdziwie jak główną atrakcją kolejnaej jubileuszowej (może już XXV) parady okaże się przejazd specjalnym szynobusem SA105 (oczywiscie jak i dziś, pod patronatem TurKol) na trasie Poznań - Wolsztyn - Poznań, na codzień obsługiwanej przez... KKA. Wtedy będzie można powiedzieć że każdy pojazd szynowy na lokalce jest czymś wyjątkowym.
A do zachwyconych całym tym badziewiem: otóz w odróznieniu od was byłem na wszystkich paradach od roku 1998 do 2011 włącznie. I jakoś tak dziwnie było, że i z Wrocławia, i z Poznania jechało się z parowozami, nikt nie wciskał SUki czy gagara jako wyjątkowej atrakcji. Nie mówiąc już o tym że od roku 2003 do 2011 włacznie można było jechać jak byście to powiedzieli \"za darmo\", bo na podstawie Biletu Turystycznego (PKP) PR (albo w przypadku \"Hefajstosa\" po 2008 roku - Biletu Podróznika), tym samym na podstawie którego przyjechało się z drugiego krańca Polski do Poznania i Wrocławia, i wrociło się po imprezie. No ale wtedy o TurKolu nikt jeszcze nie słyszał...
2013-05-08 16:26:04 Autor: Niko Bellic
---.free.aero2.net.pl
Janiszewski - jesteś id*otą! Sam coś zrób w kolejowym świadku, a nie narzekasz. Weź zamów pociąg z \"parówą\" z Wrocławia i śmigaj za rok na paradę tym pociągiem. Inni starają się, by pociągi pod parą w ogóle jeździły, a ty podcinasz im skrzydła tymi durnymi komentarzami. To, że 10 lat temu parowóz ciągnął pociąg z odleglejszych miejsc do Wolsztyna, to nie znaczy, że tak ma być przez następnych 50 - 100 lat. Sprzęt się starzeje i nie jeździ na dalekobieżnych pociągach, bo jeszcze \"rozbierze\" się po drodze.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Fotorelacje
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 10/2022
NUMER 10/2022
W najnowszym numerze naszego miesięcznika podsumowujemy targi Innotrans 2022, które na pewno zapadną całej branży w pamięć. Oprócz tego dużo piszemy o logistyce na szlakach do Ukrainy i przyszłości branży kolejowej i budowlanej. Piszemy też o systemie, który zmieni zarządzanie przepustowością na kolei... i o tym jak tę przepustowość na polskich torach likwidowano w ostatnich 30 latach.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.