Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Wkrótce koniec wagonów za Pendolino. ED250-001 wrócił z Niemiec

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
06-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Wkrótce koniec wagonów za Pendolino. ED250-001 wrócił z Niemiec
Fot. Łukasz Piotrowski
Już w ten weekend powinno skończyć się prowadzenie pociągów Express Intercity Premium składami wagonowymi. Z testów w Niemczech wróciło Pendolino ED250–001.

Zgodnie z umową pomiędzy Alstomem i PKP Intercity na dostawę ED250 producent ma obowiązek uzyskać zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Austrii, Niemiec i Czech. W związku z tym skład Pendolino o numerze ED250-001 na początku roku pojechał do Niemiec na niezbędne testy. W przyszłości pociągami tego typu PKP Intercity chce obsłużyć połączenia międzynarodowe do Wiednia, Berlina i Pragi.

Testy trwały dość długo, ale ostatecznie pojazd w sobotę 3 czerwca wjechał z powrotem do Polski, co można zobaczyć na poniższym filmie. 

 

– Testy przebiegły pomyślnie – mówi rzecznik Alstomu w Polsce Marek Gawroński. Ich zakres obejmował m.in. próby hamowania. Producent planuje jeszcze w tym roku kolejne na terenie Czech, a potem Austrii. Ich termin zależy od jednostki certyfikującej i zarządcy infrastruktury kolejowej oraz od dostępności jednostki.

Obecnie ED250-001 jest na przeglądzie w bazie na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, ale ma jak najszybciej wrócić na trasy. Nieoficjalnie wiemy, że celem przewoźnika jest wprowadzenie go do ruchu w najbliższy czwartek lub piątek. Dzięki temu PKP Intercity będzie mogło wrócić do pełnej obsługi pociągów Express Intercity Premium składami Pendolino. Obecnie, również z powodu naprawy ED250-002 po wypadku w Ozimku i wyłączenia jeszcze jednego składu po kolizji, PKP Intercity musi zastępować część z nich składami wagonowymi. 

Na najbliższy okres zaplanowano naprawy poziomu P4 składów ED250. Wciąż otwarta pozostaje kwestia montażu w nich urządzeń do udostępnienia pasażerom internetu. Najnowszy termin podany przez prezesa PKP SA Krzysztofa Mamińskiego to grudzień 2017 roku.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

20 lat Pendolino w Czechach

Świat

20 lat Pendolino w Czechach

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Zobacz również:

20 lat Pendolino w Czechach

Świat

20 lat Pendolino w Czechach

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5