Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wielkie kolejowe utrudnienia w Warszawie. Pociągi pojadą „stadami" po jednym torze

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wielkie kolejowe utrudnienia w Warszawie. Pociągi pojadą „stadami" po jednym torze
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
W dniach od 19 grudnia 2022 r. do 8 stycznia 2023 r. rozpocznie się kolejny etap prac związanych z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia. W tym okresie ruch pociągów pomiędzy stacją Warszawa Zachodnia i Warszawa Wschodnia, po podmiejskiej linii średnicowej, będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Z tego względu większość pociągów będzie kursować w relacji skróconej, a niektóre z nich zostaną odwołane. Pasażerów kolei czeka trudny czas.

Przez linię średnicową będą kursowały 4 pociągi w każdym kierunku w ciągu godziny (1 pociąg SKM i 3 pociągi KM). Będą one kursować co 3-4 min przez 10 min, po których nastąpi ok. 50 min przerwy.

Z kierunku wschodniego większość pociągów zakończy bieg na stacji Warszawa Wschodnia.
1) Z linii R7 Dęblin – Warszawa pociągi zakończą bieg na stacji Warszawa Stadion lub Warszawa Wschodnia.
2) Z linii R2 Łuków – Warszawa pociągi zakończą bieg na stacji Warszawa Centralna lub Warszawa Wschodnia. Część pociągów przejedzie przez linię średnicową.

Od stacji Warszawa Wschodnia pasażerowie będą mogli kontynuować przejazdy pociągami dalekobieżnymi, a także środkami komunikacji miejskiej, w tym metrem i wybranymi liniami autobusowymi i tramwajowymi na określonych odcinkach.

Z kierunku zachodniego większość połączeń zostanie skrócona do stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Główna lub Warszawa Gdańska.

1) Z linii R1 Skierniewice – Warszawa część pociągów przejedzie przez podmiejską lub dalekobieżną linię średnicową, pozostałe będą kursować w relacji skróconej do stacji Warszawa Główna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska lub Warszawa Włochy (połączenia późnowieczorne).
2) Z linii R3 Łowicz – Warszawa część pociągów przejedzie przez linię średnicową podmiejską lub dalekobieżną, pozostałe będą kursowały w relacji skróconej do Warszawy Głównej, Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Włochy (połączenia późnowieczorne).
3) Z linii R8 Skarżysko Kamienna – Warszawa część pociągów przejedzie przez linię średnicową, pozostałe będą kursowały w relacji skróconej do stacji Piaseczno, Warszawa Rakowiec, Warszawa Aleje Jerozolimskie lub Warszawa Zachodnia.

Aby ułatwić pasażerom podróżowanie w czasie utrudnień, wynikających z prac modernizacyjnych stacji Warszawa Zachodnia, obowiązywać będzie honorowanie biletów w pociągach KM i przewoźników kolejowych oraz środkach komunikacji miejskiej nadzorowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie (ZTM) wg poniższych zasad.

I. ZTM

1. Od 11 grudnia 2022 r. do odwołania obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) honorowane są w pociągach KM w obu kierunkach:

1) na odcinku:
• Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
• Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 9 (przez Warszawę Gdańską),
• Warszawa Gdańska – Pruszków,
• Warszawa Zachodnia – Pruszków,
• Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna,
• Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec,
• Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna;
• Otwock – Warszawa Wschodnia,

2) linii lotniskowej RL na odcinku Legionowo – Warszawa Centralna.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 11.12. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je aktywować w pojeździe Warszawskiego Transportu Publicznego lub bramce metra. Można to także zrobić u kierownika pociągu niezwłocznie po wejściu pierwszymi drzwiami i zgłoszeniu takiej potrzeby.

Bilety KM (wszystkich rodzajów do/z odpowiednich stacji, strefowe, okresowe i sieciowe) honorowane są w obu kierunkach:

1) w pociągach SKM linii:
• S1 na całej trasie,
• S2 na całej trasie,
• S3 na odcinku Warszawa Zachodnia p. 9 – Legionowo;

2) w autobusach ZTM nw. linii, na wskazanych odcinkach, w obu kierunkach:
• 136 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich,
• 167 PKP Wola (Kasprzaka) – rondo Zesłańców Syberyjskich,
• 178 PKP Wola (Kasprzaka) – rondo Zesłańców Syberyjskich,
• 184 PKP Wola (Kasprzaka) – Dw. Zachodni,
• 186 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich,
• 414 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich,
• 523 PKP Wola (Wolska) – Dw. Zachodni,
• N43 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich.

Nie zmieniły się zasady honorowania biletów ZTM w pociągach KM w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM–KM-WKD” i biletów KM kodowanych na „Karcie Mazowieckiej”.

2. Dodatkowe honorowanie biletów KM w ZTM

Ze względu na utrudnienia na linii nr 1 i 3 został zachowany zakres dodatkowego honorowania biletów KM (wszystkich rodzajów do/z odpowiednich stacji, strefowych, okresowych i sieciowych) w środkach komunikacji miejskiej ZTM na następujących odcinkach (w obu kierunkach) w terminach:

1) od 11 grudnia 2022 r. do 11 marca 2023 r.:

a) w autobusach linii nr:
• 127 – PKP Włochy – Centrum,
• 713 – przystanek Sanktuarium do Cmentarza Wolskiego,
• 177 i 220 – PKP Ursus Północny – Lazurowa,
• 189 – Ciepłownia Wola – PKP Włochy,
• 194 – na całej trasie przejazdu,
• 517, 716, 717, 817 – na całej trasie przejazdu,
• 187 na odcinku Dworzec Zachodni – Ursus Niedźwiadek,

b) w tramwajach i autobusach w ciągu Ciepłownia Wola – Cm. Wolski – Wolska – Okopowa – Towarowa – Aleje Jerozolimskie do Centrum,

c) w metrze linii M1 na odcinku Metro Dw. Gdański – Metro Centrum;

2) od 7 grudnia 2022 r. do 8 stycznia 2023 r.:

a) w autobusach linii: 102, 202, 146, 147 na odcinku Dworzec Wschodni Lubelska – Metro Stadion Narodowy,

b) w metrze linii M2 na odcinku Dworzec Wileński – Młynów (przesiadka na pociągi na linii obwodowej),

c) w liniach tramwajowych i autobusowych w ciągu Dworzec Wschodni (Kijowska) – Al. Zieleniecka – Rondo Waszyngtona – Centrum.

II. Polregio

Do odwołania obowiązuje wzajemne honorowanie biletów:
1) w pociągach uruchamianych przez KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach) są honorowane bilety PR wydane do lub ze stacji Warszawa Główna;
2) w pociągach uruchamianych przez PR na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna (w obu kierunkach) są honorowane bilety KM ważne na tym odcinku.


III. PKP Intercity
Obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM i PKP IC na odcinkach (w obu kierunkach):

1) Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia przez Warszawę Centralną/Śródmieście;
2) Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia.

IV. Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Wzajemne honorowanie biletów KM i ŁKA obowiązuje we wszystkich pociągach uruchamianych przez przewoźników (w obu kierunkach) na odcinkach:

1) Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną/Warszawę Śródmieście;
2) Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna.

Honorowanie dotyczy biletów KM oraz ŁKA kategorii ŁKA Sprinter w terminach kursowania pociągów kategorii ŁKA Sprinter, tj. w weekendy oraz dni świąteczne.

V. Warszawska Kolej Dojazdowa

Od 19 grudnia 2022 r. do 8 stycznia 2023 r. wszystkie bilety KM będą honorowane w pociągach WKD na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki WKD.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów KM znajduje się pod adresem: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-11-xii-2022r-11-iii-2023r-0
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5