Partnerzy serwisu:
Pasażer

Warszawę Zachodnią zamkną na noc, autobusy zamiast pociągów na kilku liniach Kolei Mazowieckich

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-10-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Warszawę Zachodnią zamkną na noc, autobusy zamiast pociągów na kilku liniach Kolei Mazowieckich
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SAzdjęcie ilustracyjne
Szykuje się bardzo trudna jesień dla pasażerów z Mazowsza. Nałożą się na siebie utrudnienia związane z pracami PKP PLK na aż sześciu liniach z Warszawy. Przewoźnik będzie musiał wprowadzić komunikację zastępczą m.in. za pociągi do stacji Warszawa Zachodnia, która będzie zamykana na noc po 22:15 czy za część pociągów na linii grodziskiej 447, gdzie znowu trwa modernizacja.

Kolejna korekta rozkładu jazdy na kolei wejdzie w życie 6 listopada i będzie obowiązywać niewiele ponad miesiąc, do 10 grudnia. W tym krótkim czasie na Mazowszu zajdą jednak bardzo duże zmiany w komunikacji – choć już obecna korekta nie jest dla pasażerów łaskawa. Sytuację pogarszają roboty niezrealizowane podczas poprzednich zamknięć.

Jak podkreślają Koleje Mazowieckie, najtrudniej będzie w dniach od 7 do 10 grudnia, bo PLK planuje wtedy ograniczenie ruchu pociągów na linii średnicowej. W tych dniach przejadą przez nią 3 pociągi w ciągu godziny (obecnie jest ich 16). W związku z tym część połączeń kursować będzie w relacji skróconej do i z Warszawy Wschodniej lub Warszawy Zachodniej, niektóre zostaną odwołane lub pojadą w innej relacji.

Ponadto, od 2 grudnia w godzinach 22:15 – 4:15 na stacji Warszawa Zachodnia obowiązywać będzie nocna przerwa technologiczna. Z tego względu część połączeń KM pojedzie trasami okrężnymi, a część zostanie zastąpiona przez Zastępczą Komunikację Autobusową.  Nie wiadomo jeszcze, do kiedy potrwają te utrudnienia, bo w grudniu wejdzie w życie nowy rozkład jazdy. 

Oto szczegółowe zmiany na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice
Od 28 listopada, ze względu na kolejne prace związane z przebudową systemu sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków, ruch pociągów będzie znacznie ograniczony. Część pociągów kursowała będzie do i ze stacji Warszawa Gdańska/Główna, a wybrane połączenia zostaną odwołane. Uruchomiona zostanie uzupełniająca ZKA.

R2 Warszawa – Łuków
Z powodu niezbędnych napraw przejazdów kolejowo-drogowych, w dniach 19-20 oraz 26-27 listopada, ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki, odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Część pociągów pojedzie według zmienionego rozkładu jazdy, a wybrane połączenia zostaną odwołane. Dodatkowo, w okresie od 7 listopada do 6 grudnia, w poniedziałki i wtorki, dwa ostatnie pociągi ze stacji Warszawa Rembertów do Sulejówka Miłosny, zostaną zastąpione przez ZKA.

R3 Warszawa – Łowicz Główny
Na linii kontynuowane będą prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki oraz wymianą systemu sterowania ruchem kolejowym, zarówno na linii nr 3, jak i na stacji Warszawa Zachodnia (od 28 listopada). Ponadto, w dniu 6 listopada nastąpi przerwa w ruchu do godziny 6.00, spowodowana przełączaniem urządzeń. Wszystkie te prace spowodują ogromne utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów na tej linii. Część połączeń zostanie odwołana, natomiast wybrane pociągi na różnych odcinkach zostaną zastąpione przez ZKA.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie
W dalszym ciągu będą kontynuowane prace związane z budową tunelu w Kobyłce. Z czterech dostępnych torów funkcjonować będą tylko dwa. Część pociągów pojedzie w skróconej relacji z i do Zielonki, niektóre będą odwołane. Wybrane natomiast nie będą zatrzymywać się w Kobyłce i Kobyłce Ossów. Dodatkowo, z uwagi na nocną przerwę technologiczną, za ostatnie dwa połączenia do Tłuszcza będzie kursowała ZKA w relacji Zielonka – Tłuszcz.

R8 Warszawa – Radom/Skarżysko Kamienna
W związku z pracami w stacji Radom Wschodni, w dniach 11-14 oraz 18-21 listopada, ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom Główny odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Część pociągów będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy. Ponadto, w dniach 12-25 listopada, z uwagi na zaplanowane prace wykończeniowo – gwarancyjne, pierwsze i ostatnie dwa połączenia do i z Radomia w kierunku Warszawy zostaną zastąpione ZKA na odcinku Radom – Dobieszyn.

R9 Warszawa – Działdowo
W związku z dalszą budową tunelu w Legionowie, nadal będą trwały utrudnienia w ruchu pociągów.

R81 Radom – Dęblin
Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinku Radom Główny – Jedlnia Letnisko oraz Bąkowiec – Zajezierze k/Dęblina ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Ogromne utrudnienia na kolei w Austrii

Pasażer

Ogromne utrudnienia na kolei w Austrii

Artur Bogdanowicz 19 lipca 2023

Powrót pociągów do Zakopanego z poślizgiem

Pasażer

Powrót pociągów do Zakopanego z poślizgiem

Jakub Madrjas 22 czerwca 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Ogromne utrudnienia na kolei w Austrii

Pasażer

Ogromne utrudnienia na kolei w Austrii

Artur Bogdanowicz 19 lipca 2023

Powrót pociągów do Zakopanego z poślizgiem

Pasażer

Powrót pociągów do Zakopanego z poślizgiem

Jakub Madrjas 22 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5