Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Warszawa: Obywatel Białorusi próbował ukraść urządzenia kolejowe, ujął go SOK

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
09-01-2023
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Warszawa: Obywatel Białorusi próbował ukraść urządzenia kolejowe, ujął go SOK
fot. KG SOK
Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież przewodów i urządzeń ogrzewających rozjazdy kolejowe na szlaku kolejowym Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion.

Jak donosi SOK, 3 stycznia 2023 roku komendant zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie otrzymał telefoniczną informację o obecności osoby postronnej na szlaku kolejowym Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie.

Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi zauważyli mężczyznę manipulującego przy rozjazdach. Podczas podjętej interwencji mężczyzna próbował zbiec, jednak funkcjonariusze SOK udaremnili próbę ucieczki oraz zastosowali wobec sprawcy środki przymusu bezpośredniego. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ustalili, że ujęty to 42-letni obywatel Białorusi. Do czasu przybycia patrolu SOK sprawca, zdążył przygotować sobie do kradzieży około 5 metrów bieżących kabla do ogrzewania rozjazdów oraz dokonał dewastacji trzech miedzianych urządzeń elektrycznych (EOR) do ogrzewania rozjazdów kolejowych, każdy z nich o mocy 1250 W – informuje SOK.

Na miejsce wezwano patrol z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, któremu po przybyciu przekazano obywatela Białorusi w celu przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających. Powiadomiono również Zakład Mazowiecki PKP Energetyka SA – podsumowuje Straż. 
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5