Partnerzy serwisu:
Pasażer

15-latek chciał zaimponować koleżankom układając kamienie na torach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-07-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa SOK

Podziel się ze znajomymi:

Patrol Straży Ochrony Kolei z Kutna ujął nieletniego sprawcę układania przeszkód na torach. O obecności osób nieuprawnionych na szlaku kolejowym Florek – Strzelce Kujawskie, zaalarmował maszynista Kolei Mazowieckich. Szybka wymiana informacji pomiędzy pracownikami PKP i służbą dyżurną SOK zakończyła niebezpieczną zabawę młodzieży. Wbrew pozorom zagrożenie było poważne. Nieodpowiedzialne zachowanie 15-latka mogło doprowadzić nawet do wykolejenia pociągu.

Jak informuje Komenda Główna Straży Ochrony Kolei, do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek, 20 lipca na szlaku kolejowym Florek – Strzelce Kujawskie. Dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kutnie otrzymał informację od dyżurnego ruchu stacji PKP Florek, że maszynista pociągu osobowego relacji Sierpc – Kutno zaalarmował o osobach nieuprawnionych, które układają kamienie na torach.

We wskazane miejsce błyskawicznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy ujęli nieletnią osobę w wieku 15 lat. Nastolatek przyznał się do układania kamieni przed nadjeżdżającymi pociągami. Młodzieniec chciał w ten sposób zaimponować obecnym na miejscu dziewczynom. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze SOK ujawnili na główkach szyn zmiażdżone kamienie tłucznia.

Nieletni sprawca niebezpiecznego wybryku chuligańskiego został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, celem dalszego postępowania. 15-latek odpowie teraz za swoje lekkomyślne zachowanie.

SOK tłumaczy, że poprzez układanie przeszkód na torach może dojść do wykolejenia pociągu, wstrzymania ruchu, a co za tym idzie dużych opóźnień i uszkodzenia taboru kolejowego. Ponadto przeszkody ułożone na torach mogą doprowadzić do nagłego hamowania pociągu wskutek czego obrażeń mogą doznać podróżni. Straż Ochrony Kolei przypomina, że wchodzenie na tory jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii. Dzieci i młodzież przebywająca na obszarze kolejowym, w miejscach niedozwolonych, często nie zdaje sobie sprawy, że ich niebezpieczne zabawy zagrażają nie tylko bezpieczeństwu w ruchu pociągów i pasażerów, ale również im samym.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5