Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Wagony "A Lux" PKP Intercity będą modernizowane

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
03-08-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Wagony "A Lux" PKP Intercity będą modernizowane
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
PKP Intercity chce zmodernizować 14 wagonów pasażerskich 111A Lux i 112A Lux. W tym celu rozpisało właśnie przetarg.

Wagony serii Alux dość znacznie różnią się od swoich poprzedników 111A. Pojazdy te posiadają ciche wózki z hamulcami tarczowymi, nawiewny system ogrzewania i wentylacji, zamknięty układ toalet i wygodniejsze, sześciomiejscowe przedziały także w klasie 2. Wagony przydzielone są do warszawskiego oddziału spółki. Obecnie nie jeżdżą.

Przetarg podzielono na części. W pierwszej znalazła się modernizacja pięciu wagonów 2 klasy 111A Lux z późniejszym przeglądem P3, w drugiej – podobne prace dla dziewięciu wagonów klasy 1 112A Lux. Kryterium udzielenia zamówienia w obu zadaniach to okres gwarancji i rękojmi (10%), termin wykonania modernizacji (5%), termin wykonania naprawy pierwszego wagonu (5%) i cena (80%). Potencjalny wykonawca musi mieć pewne doświadczenie w naprawie wagonów. Musi wykazać, że zajmował się już przynajmniej dwiema naprawami pojazdów osobowych.

Po naprawie wagony pozostaną przedziałowe, ale pojawi się w nich np. klimatyzacja czy system informacji pasażerskiej. Czas pokaże, czy w pojazdach pozostaną bardzo wygodne kanapy, czy też PKP IC wymieni je na nowe siedziska. Oferty w przetargu można składać do 3 września. PKP Intercity wymaga, by zachowały ważność do 1 grudnia.

Tymczasem PKP Intercity przedłużyło terminy składania ofert w innym przetargu na modernizację, który obecnie prowadzi. Oferty w konkursie na naprawę i modernizację 90 wagonów 141A i 111A można przedstawiać do 18 sierpnia. Ten przetarg spółka prowadzi od grudnia 2019.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5