Partnerzy serwisu:

PKP Intercity zmodernizuje 90 swoich najstarszych wagonów

Michał Szymajda 19.12.2019 15,2k

PKP Intercity zmodernizuje 90 swoich najstarszych wagonów
Zdjęcie ilustracyjneFot. bazawagonów.pl
PKP Intercity ogłosiło przetarg na wykonanie modernizacji 90 wagonów typów 111A i 141A. Te najstarsze pojazdy przejdą sporą, znaną już pasażerom spółki, przemianę.
Jak informuje PKP Intercity, przedmiotem zamówienia jest wykonanie naprawy okresowej na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją i później przeglądem na trzecim poziomie utrzymania 90 wagonów osobowych typów 111A i 141A. Wagony po wykonanych pracach pozostaną wagonami przedziałowymi 2. klasy.

W każdym z dziesięciu przedziałów w wagonach będzie jednak 6, a nie 8 miejsc siedzących. W przedziałach będą gniazdka elektryczne dla każdego z pasażerów, bezprzewodowy internet i klimatyzacja. Na korytarzu zostanie zamontowany internet, a toalety będą zupełnie nowe, nieczystości nie trafią więc na tory. Najważniejsza zmiana to jednak ta dotycząca wózków. Zamawiający zaznaczył na szczęście, że pojazdy otrzymają zupełnie nowe, ciche wózki 25AN.

Cena będzie stanowić 80% warunku przyznania zamówienia, 10% stanowi okres gwarancji z rękojmią, 10% – termin wykonania naprawy wraz z modernizacją jednego wagonu. Wszystkie wagony mają być gotowe w 30 miesięcy od dnia zawarcia umowy z wykonawcą, a pierwszy z nich w 350 dni po parafowaniu dokumentów. Na oferty w przetargu operator czeka do 23 stycznia 2020.

To jak mogą wyglądać takie wagony po modernizacji można zobaczyć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony