Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wagonów sypialnych i kuszetek na razie nie będzie w żadnym pociągu PKP IC

Dalej Wstecz
Data publikacji:
18-06-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wagonów sypialnych i kuszetek na razie nie będzie w żadnym pociągu PKP IC
Fot. Adam Kilian
PKP Intercity zawiesiło prowadzenie wagonów kuszetek i sypialnych we wszystkich swoich pociągach z powodu sytuacji epidemiologicznej. Przewoźnik deklaruje przywrócenie ich natychmiast, gdy tylko będzie to możliwe.

Czytelnicy “Rynku Kolejowego” pytają, dlaczego w systemie sprzedaży PKP Intercity nie są dostępne miejsca leżące - szczególnie ważne w popularnych pociągach wakacyjnych. W rozkładzie jazdy PKP Intercity wagony z miejscami do leżenia i sypialne są określone oznaczeniem “fakultatywnie”, co oznacza że przewoźnik nie gwarantuje ich uruchomienia. I w tej chwili nie da się na nie kupić biletów.

Rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk potwierdza, że ta sytuacja prędko się nie zmieni. - Zawieszenie oferty przewozowej w zakresie kuszetek i połączeń nocnych wynika z aktualnie panującej sytuacji epidemiologicznej, która wpływa na regulacje dotyczące tego typu przejazdów, sposób podróżowania i ich popularność. W wagonach sypialnych i kuszetkach, podobnie jak w wagonach przeznaczonych do realizacji połączeń dziennych, pasażerowie muszą podczas całej podróży zasłaniać usta i nos, co może znacznie zmniejszać komfort podróży, zwłaszcza podczas snu - wyjaśnia Grzduk.

Jak podkreśla rzeczniczka, zgodnie z przepisami PKP Intercity umożliwia obecnie zakup biletów na wszystkie miejsca siedzące dostępne w składzie. - Obowiązujące obecnie ograniczenia w zakresie maksymalnej zajętości miejsc w pociągach (możliwość wykorzystania 100% miejsc siedzących) dotyczą wyłącznie wagonów z miejscami do siedzenia - stwierdza przedstawicielka przewoźnika.

Katarzyna Grzduk podkreśla, że spółka planuje niezwłoczne przywrócenie wagonów sypialnych i kuszetkowych, gdy nastąpi zniesienie dotyczących ich obostrzeń i złagodzenie obowiązującego reżimu sanitarnego. - To pozwoli zaproponować pasażerom odpowiednie warunki przejazdu - podsumowuje.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5