Partnerzy serwisu:
Pasażer

W Niemczech wracają pociągi międzynarodowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-06-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
W Niemczech wracają pociągi międzynarodowe
Fot. Artur Bogdanowicz
Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) informują o przywracaniu kolejnych połączeń międzynarodowych.

W stronę Szwajcarii wystartowały wszystkie połączenia ICE (do Zurychu, Churu i Interlaken). Już w miniony poniedziałek przywrócono pierwsze trzy pary pociągów Eurocity z Monachium do Zurychu oraz połączenia IC Bus na tej trasie.

Austria: do Salzburga, Linzu, Wiednia, Klagenfurtu i Grazu kursują wszystkie dalekobieżne pociągi. W poniedziałek w rozkładzie znajdą się trzy pary Eurocity Monachium – Kufstein – Jenbach – Innsbruck, które od 25 czerwca jeździć będą dalej przez Bolzano i Weronę do Wenecji i Bolonii. Docelowo przywrócone będzie wszystkie pięć par na tej linii oraz jedna z Monachium do Innsbrucku. 27 czerwca przywrócony będzie weekendowy ICE z Berlina przez Monachium do Innsbrucku.

Pociągi dalekobieżne łączące Czechy z Niemcami od niedzieli kursują ponownie co 2 godziny na linii Praga – Drezno – Berlin – Hamburg.

Francja: Już od tygodnia w rozkładzie ponownie gości jedna para TGV i jedna ICE Frankfurt – Paryż. Pozostałe pociągi na tej trasie jak i połączenia z Paryża do Stuttgartu i Monachium powrócą w pierwszą sobotę lipca. Na przywrócenie czeka też para TGV duplex z Frankfurtu do Marsylii.

Belgia: Od 1 czerwca kursują 4 pary pociągów ICE z Frankfurtu przez Kolonie i Liege do Brukseli. Z końcem czerwca ma być przywrócony 2-godzinny takt na tej linii.

Od początku czerwca do Niderlandów podróżować można bez większych problemów. Zarówno ICE z Frankfurtu przez Kolonię i Utrecht do Amsterdamu, jak i IC z Berlina przez Hannover i Bad Bentheim do Amsterdamu kursują według normalnego rozkładu.

Dania: Hamburg i Kopenhagę łączą aktualnie dwie pary pociągów, od 20 czerwca przywrócony będzie pełny rozkład dla tej linii. Od minionego poniedziałku dotyczy to już linii z Hamburga do Aarhus.

Polska
: 22 czerwca pojawią się dwie pary Eurocity na linii z Berlina przez Frankfurt i Poznań do Warszawy (ta informacja jest zgodna z tym co podało w piątek PKP Intercity). Dalsze pociągi przywracane mają być od 26 czerwca.

Otrzymaliśmy od naszych Czytelników informację, że od wczoraj kursują już do Niemiec pociągi regionalne ze Szczecina, ale z Zielonej Góry i Kostrzyna wciąż nie. Czekamy na oficjalne odpowiedzi Polregio i Deutsche Bahn w tej sprawie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Elf 2 Kolei Śląskich na testach w Czechach

Tabor i technika

Elf 2 Kolei Śląskich na testach w Czechach

Jakub Madrjas, Przemysław Brych 25 lipca 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Elf 2 Kolei Śląskich na testach w Czechach

Tabor i technika

Elf 2 Kolei Śląskich na testach w Czechach

Jakub Madrjas, Przemysław Brych 25 lipca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5