Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Będą autobusy zamiast pociągów na linii Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
06-06-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Będą autobusy zamiast pociągów na linii Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
W wakacyjnym rozkładzie jazdy planowanych jest sporo prac na linii nr 25 na odcinku Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna, gdzie dopiero w grudniu wróciły pociągi pasażerskie. Na różnych częściach trasy pasażerowie będą musieli się przesiąść do autobusów.

Jak tłumaczy Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK, zmiany w kursowaniu pociągów wynikają z zaplanowanych prac na liniach kolejowych.- W Tomaszowie Mazowieckim w dniach 23-27 czerwca prowadzony będzie remont przejazdu w ul. Spalskiej. W tym miejscu ul. Spalska krzyżuje się z torami trzech linii kolejowych oraz torami stacyjnymi. Na potrzeby remontu niezbędne będzie czasowe zamykanie poszczególnych torów – wyjaśnia.

Jakie prace PLK są zaplanowane?

Do tego na linii nr 25 Tomaszów Mazowiecki – Opoczno od 28 czerwca do 7 lipca będą prowadzone roboty utrzymaniowe. Etapami wykonywane będą naprawy torów. Wymieniona zostanie także nawierzchnia na przejeździe kolejowo-drogowym w drodze Bratków – Tomaszówek. Potem od 13 do 14 lipca remontowany będzie przejazd w ciągu drogi Bratków – Kamień a od połowy lipca planowane jest rozpoczęcie budowy nowego przystanku Tomaszówek – wyjaśnia przedstawiciel PLK.

Do tego na odcinku Opoczno – Końskie (gdzie w grudniu powróciły po latach pociągi pasażerskie) od 8 do 15 lipca zaplanowano naprawę bieżącą toru oraz remont dwóch przepustów.

- Prace zostały zaplanowane w taki sposób, aby zminimalizować czas ich trwania i ograniczyć zmiany w ruchu pociągów. Na czas robót konieczny jest dojazd maszyn i dowóz materiałów. Prowadzona będzie też obsługa ruchu towarowego ze stacji Jeleń i Bratków – zapewnił Tomasz Łotowski.

Kiedy pojadą pociągi?

Sprawdziliśmy w rozkładzie jazdy, jak wyglądać będzie obsługa linii nr 25 w wakacje. I tak na odcinku Opoczno – Końskie autobusy komunikacji zastępczej będą kursować od 8 do 15 lipca. Od Tomaszowa do Opoczna i Skarżyska-Kamiennej autobusem pojedziemy od 28 czerwca do 7 lipca i od 16 lipca do 6 sierpnia. Przejazd pociągiem całej trasy z Tomaszowa do Końskiego i Skarżyska-Kamiennej będzie zatem możliwy tylko do 27 czerwca i po 7 sierpnia.

Przy okazji warto dodać, że ostatnio przez miesiąc (do 3 czerwca) na równoległej linii nr 22 za pociągi Tomaszów Mazowiecki – Drzewica kursowały autobusy z powodu remontu sieci trakcyjnej. Teraz komunikacja zastępcza jest zaplanowana od 23 do 27 czerwca (łącznie z weekendowymi, wydłużonymi kursami do Radomia).
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5