Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

UTK: Nosorożec Rogatek staje się idolem dzieci

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
30-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
UTK: Nosorożec Rogatek staje się idolem dzieci
fot. UTK
Bohater Kampanii Kolejowe ABC II, sympatyczny nosorożec Rogatek, cieszy się ogromną popularnością zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przekonują się o tym codziennie edukatorzy z Urzędu Transportu Kolejowego. W Bukowinie Tatrzańskiej spotkanie z Rogatkiem zakończyło się muzycznym podziękowaniem za przeprowadzone zajęcia. Do UTK trafia też mnóstwo przesyłek od dzieci – od laurek po postacie nosorożca w skali niemal 1:1. Grupa fanów Kampanii Kolejowe ABC II rośnie w bardzo szybkim tempie, a przekaz dotyczący bezpieczeństwa na kolei dociera do coraz szerszego grona odbiorców - zapewnia Urząd.

Zajęcia edukacyjne o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych, w pociągach i na dworcach przeprowadzone w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej to tylko jeden z przykładów pokazujących, jak dzieci pokochały Rogatka. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a potem ustawiali się w kolejce po autograf i zdjęcie ze swoim – jak same mówiły – idolem. W ramach podziękowań przygotowały występ muzyczny.

„Cieszę się, że poprzez wielką sympatię dla nosorożca Rogatka dzieci z zapałem poznają zasady bezpiecznego poruszania się na obszarach kolejowych oraz podczas podróży pociągiem. Wiedza zdobyta podczas lekcji Kampanii Kolejowe ABC pozwoli uniknąć sytuacji zagrażających bezpieczeństwu i jestem przekonany, że może uratować zdrowie, a nawet życie” – przekonuje Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Do Urzędu Transportu Kolejowego trafiają podziękowania w postaci kreatywnych prac plastycznych przedstawiających Rogatka. Jedna z wiadomości przesłana przez dzieci brzmiała tak:

Drogi Rogatku,

samych sukcesów w edukacji dzieci, oznakowanych przejazdów, jak najmniej zagubionych bagaży. Żółtej linii wyraźnej dla wszystkich podróżujących i czekających na swoich bliskich powracających z podróży. Niech Twoje lekcje bezpieczeństwa i bezcenne rady dotrą do jak największej grupy osób.

Uśmiechaj się zawsze, bo radość nam dajesz. Podróżuj bezpiecznie i pomagaj nam stale. Z przyjemnością się z Tobą uczymy i zdrówka Ci życzymy.

- Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie.

Wiele ciepłych słów pada także na spotkaniach z wychowawcami w szkołach oraz w trakcie pikników Kampanii Kolejowe ABC II - informuje UTK.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5