Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Ukrzaliznycia zakończyły testy systemu Starlink w pociągach IC [film]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
17-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Ukrzaliznycia zakończyły testy systemu Starlink w pociągach IC [film]
Fot. Ukrzaliznycia
Ukrzaliznycja zakończyła testy systemu Starlink w pociągach Intercity+. Inwestycje są możliwe także dlatego, że Polska przekazała Ukrainie sporą liczbę odbiorników systemu.

Głównym celem programu jest montaż terminali do odbioru satelitarnego internetu we wszystkich pociągach kategorii IC+ (Hyundai Rotem) i zapewnienie pasażerom wysokiej jakości transmisji danych. W ubiegłym tygodniu prezes zarządu Ukrzaliznycji Ołeksandr Kamyszyn i minister transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorow testowali, jak w warunkach terenowych działa internet we wskazanych pociągach.

– Ukrzaliznycia dąży do poprawy obsługi pasażerów nawet podczas wojny. Internet jest jedną z najważniejszych i oczekiwanych przez pasażerów usług. Jesteśmy wdzięczni zespołom Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Infrastruktury za pomoc w realizacji tego projektu. Następnie planujemy rozpocząć proces instalacji urządzeń i dążymy do tego, aby do końca roku Internet przez Starlink stał się dostępny dla pasażerów wszystkich pociągów Intercity+. Wyniki, które zarejestrowaliśmy podczas naszej rozmowy z zastępcą premiera Mychajło Fiodorowem są bardzo obiecujące – powiedział Kamyszyn.


Podczas podróży na trasie Kijów – Charków średnia prędkość Internetu wyniosła 65,7 Mb/s, a nieprzerwany dostęp do Internetu można było zapewnić na 96,7% trasy.

– SpaceX twierdził, że Starlinks powinien być używany tylko w stałej lokalizacji. Ale z Ukrzaliznycią udowodniliśmy, że terminale działają nawet podczas jazdy. Dlatego teraz jeszcze aktywniej wdrażamy progresywne pomysły i szukamy niestandardowych zastosowań Starlinks. Ministerstwo Cyfryzacji przekazało już Ukrzaliznycji 450 terminali, a na początku lutego dostarczymy kolejną partię, aby Ukraińcy mogli korzystać z Wi-Fi w podróży. Dowodzi to, że Ukraina jest najlepszym miejscem dla postępowych rozwiązań technologicznych – zauważył Mychajło Fiodorow.

Niedawno na Ukrainę trafiła nowa, największa partia Starlinków z Polski. 8 tys. terminali trafiło do wojska, do obsługi sfery energetycznej i społecznej. Część z nich przekazano na potrzeby Ukrzaliznyci.

Co ciekawe – Koleje Ukraińskie uruchomiły właśnie także swój program lojalnościowy. Dość nowoczesny system internetowej sprzedaży biletów UZ ma od dawna.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5