Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Ukraińcy modernizują swoje zespoły trakcyjne [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
03-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Pomimo sytuacji wojennej Koleje Ukraińskie modernizują swoje elektryczne zespoły trakcyjne. Takie prace są koniecznością, bo na nowy tabor obecnie nie ma co liczyć, a przewozy, zwłaszcza w aglomeracjach, muszą się odbywać.

Jak poinformowało biuro prasowe Kolei Ukraińskich, Koleje Ukraińskie odebrały właśnie kolejny zmodernizowany zespół trakcyjny serii EPL9T. W pojeździe wymieniono szereg urządzeń elektrycznych, zamontowano nowe fotele pasażerskie, pojawiły się w nim ładowarki USB i miejsca do przewozu aż 24 rowerów. Są windy do przewozu osób niepełnosprawnych oraz nowoczesna informacja pasażerska. Zmieniono czoło pojazdów.

Ośmiowagonowe wysokopodłogowe pojazdy EPL9T bazują na starszych konstrukcjach ER2 z czasów ZSRR, produkowanych w Rydze. Jednak ich budowa odbywała się już na Ukrainie, w ługańskiej fabryce lokomotyw, w XXI wieku. W latach 2001-2008 wyprodukowano łącznie 120 zespołów trakcyjnych tego typu, które pracują głównie w rejonie Kijowa i Połtawy. Są wysokopodłogowe, łącznie mogą przewieźć prawie tysiąc osób. Ich zaletą jest duża liczba drzwi (po trzy pary na wagon).

– Ten pociąg elektryczny jest wyjątkowy. Jest to bowiem pierwsza modernizacja pociągu elektrycznego, który został zbudowany już na Ukrainie – powiedział prezes Kolei Ukraiński Aleksander Kamyszyn. Modernizowany pojazd pochodzi z roku 2014.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5