NUMER 06/2022
NUMER 06/2022
Temat numeru:
Logistyka między Polską a Ukrainą
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Taki mamy klimat? Zimą najbardziej opóźnione pociągi PKP IC i KM

| Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy 26.05.2014 164

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-05-26 12:54:11 Autor: Radosław
---.2.65.131
UTK miało naliczać kary umowne gdy dajmy przykład Koleje Mazowieckie spowodowały opóźnienie pociągu PKP IC, bo złom Kolei Mazowieckich się zepsuł.
Naliczane są te kary? Na pewno nie, bo kondycja finansowa KM byłaby do dupy dzięki temu, ale na tym by inni skorzystali.
2014-05-26 13:28:17 Autor: dzieisjeszy_czytelnik
---.tktelekom.pl
"Sylwia Greszta z biura prasowego KM tłumaczy, że przyczyną tego stanu rzeczy była przede wszystkim mroźna zima. – Często dochodziło do zamarzania sieci trakcyjnej oraz innych awarii infrastruktury kolejowej – mówi Greszta."

A dlaczego szanowna Pani nic nie wspomina o awariach taboru? Chciałbym poznać procentowe zestawienie opóźnień wynikające z usterek infrastruktury i awarii taboru.

[Admin: Przecież wspomniała, jest statystyka podana]
2014-05-26 17:38:38 Autor: Tubylec
---.158.217.97.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Stanowisko IC nie pasuje do tego watku, RK.
2014-05-26 19:38:32 Autor: Nikifor
---.gdynia.mm.pl
Najlepiej porównywać SKM ze średnim przebiegiem pociągu zamykającym się w 50 kilometrach z pociągami PKP IC które często przekraczają 600 kilometrów...
2014-05-26 20:24:33 Autor: Głos z USA
---.hsd1.in.comcast.net
Hihihi. Zima w Polsce to pikuś do zim w północnych USA i Kanadzie, gdzie się tory odśnieża 24 godziny na dobę. I pociągi jeżdżą punktualnie. Klimat w Polsce, to raczej nieróbstwa i modlitwy, ze jakoś to będzie.


http://www.youtube.com/watch?v=6acPX_00M9Q

http://www.youtube.com/watch?v=uvbgq2Ni2uE
2014-05-26 20:56:12 Autor: lost
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
W odpowiedzi na post Radosław:
"UTK miało naliczać kary umowne gdy dajmy przykład Koleje Mazowieckie spowodowały opóźnienie pociągu PKP IC, bo złom Kolei Mazowieckich się zepsuł.
Naliczane są te kary? Na pewno nie, bo kondycja finansowa KM byłaby do dupy dzięki temu, ale na tym by inni skorzystali."
Takie kary nalicza sam przewoźnik.

PLK podaje przyczynę opóźnienia dla każdego pociągu: defekt loka, skomunikowanie z innym opóźnionym, późne zgłoszenie, usterka SRK i inne.
Jak opóźni się pociąg KM przez pociąg IC - wiadomo. I odwrotnie. Przewoźnicy o tym dobrze wiedzą.
2014-05-26 23:45:09 Autor: tttooo
---.play-internet.pl
Dlaczego ktoś z USA wtrąca swoje 'trzy grosze' w nasze sprawy? On nie wie, że to przejaw braku kultury i nachalne prostactwo? W domu nie zdołali nauczyć zasad dobrego wychowania?
2014-05-27 01:07:39 Autor: Głos z USA
---.hsd1.in.comcast.net
W odpowiedzi na post tttooo:
"Dlaczego ktoś z USA wtrąca swoje 'trzy grosze' w nasze sprawy? On nie wie, że to przejaw braku kultury i nachalne prostactwo? W domu nie zdołali nauczyć zasad dobrego wychowania?"
@tttooo

Mnie w domu nauczyli, pokazuj zło nawet będąc na innej planecie. Z USA lepiej widać polski gnój, jak mieszkając w Polsce.
2014-05-27 07:20:21 Autor: I vice versa
---.play-internet.pl
W odpowiedzi na post Radosław:
"UTK miało naliczać kary umowne gdy dajmy przykład Koleje Mazowieckie spowodowały opóźnienie pociągu PKP IC, bo złom Kolei Mazowieckich się zepsuł.
Naliczane są te kary? Na pewno nie, bo kondycja finansowa KM byłaby do dupy dzięki temu, ale na tym by inni skorzystali."
A dlaczego jest tak, że PKP IC nie płaci za opóźnienie KMom ? ile to razy np. w Ciechanowie pociąg KM planowy odjazd godz. 11:25 musi OCZEKIWAĆ na EIC, żeby ten i tak opóźniony mógł odjechać jako pierwszy opóźniając przy tym pociąg , który miał planowo wyjechać? a tymczasem wyjeżdża po EIC , który miał być 10 minut opóźniony a przyjeżdża 15 ... To co ? monopol ma tylko EIC i TLK a reszta to h...j ? zastanów się człowieku co piszesz !!!
2014-05-27 12:57:45 Autor: Pit
---
@ I vice versa:
w pełni się zgadzam i popieram. Mało tego -uważam, że to lokalne pociągi -dowożące ludzi do pracy, szkoły - powinny mieć priorytet przed dalekobieżnymi - przynajmniej w pewnych godzinach. Mniejszy jest chyba "ból" jeśli kilkadziesiąt (no może ze dwie setki) osób spóźni się godzinę czy nawet dwie na trasie 300 - 400 km niż kilkaset (a nawet ponad tysiąc) 20 - 30 minut do pracy czy szkoły? Ana marginesie: h..j pisze się przez ch :) :).
2014-05-27 13:53:05 Autor: Wicie wersja
---.dynamic.chello.pl
Pociąg o 11:25 z Ciechanowa nie wozi kilkuset ludzi do pracy...
2014-05-28 09:14:47 Autor: Pit
---
@Wicie wersja:
Czepiasz się szczegółów - chodzi ogólnie o przewozy aglomeracyjne, regionalne - z których korzystają dojeżdżający do pracy, szkół....
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 06/2022
NUMER 06/2022
Najnowszy numer Rynku Kolejowego poświęcony jest logistyce pomiędzy Polską a Ukrainą, a szczególnie palącemu problemowi przewozu zbóż. Czy kolej jest w stanie wywieźć zbiory ze „spichlerza Europy”? Oprócz tego piszemy m. in. o problemach kolei w sezonie wakacyjnym, układzie węzła kolejowego CPK i drugim torze WKD. W numerze prezentujemy też najnowszy raport ZDG TOR; nie brakuje również ciekawych rozmów.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR