Partnerzy serwisu:
Biznes

Jest lekka poprawa punktualności przewozów towarowych

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
11-02-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Jest lekka poprawa punktualności przewozów towarowych
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
Z opublikowanych danych za 2019 rok wynika, pociągi towarowe spóźniały się trochę rzadziej niż w 2018 roku.

W ubiegłym roku Urząd Transportu Kolejowego dokonał dużej zmiany w sposobie liczenia statystyk opóźnień dla pociągów towarowych - jeszcze większej, niż w pasażerskich. Do tamtej pory wszystkie pociągi towarowe przybywające do stacji końcowej po czasie rozkładowym były brane pod uwagę przy obliczaniu współczynnika punktualności na przybyciu. Po zmianie wprowadzony został próg punktualności wynoszący aż 15 minut i 59 sekund.

Prezentowane przez urząd dane szczegółowe pozwalają na szczęście wprowadzić punkt odniesienia względem wcześniejszych statystyk. I tak punktualność na przybyciu przy opóźnieniach powyżej 15 min 59 s za cały 2019 rok wyniosła 41,62%, z czego najgorszy był ostatni kwartał (40,72%, co oznacza 68 432 opóźnionych powyżej 16 minut pociągów). By porównać to z rokiem poprzednim, należy odjąć udział w ogólnej liczbie pociągów te, które były opóźnione o mniej niż 15 minut 59 sekund - otrzymujemy wówczas punktualność na poziomie 39%. 

To lepszy wynik niż w 2018 roku. Punktualność spadała wówczas o 38% w I kwartale do 33,43% w ostatnim kwartale. Żeby znaleźć lepsze wyniki, niż w 2019 roku musimy się cofnąć do roku 2016, w którym po raz ostatni punktualność przewozu towarów przekraczała 40%. Zmniejszył się też średni czas opóźnień dla przewozów towarowych - w 2019 r. wyniósł on 588 min, a rok wcześniej znacznie przekroczył 600 minut. Spada też liczba odwołanych pociągów - w IV kwartale 2018 roku odwołano rekordową liczbę 26 379 pociągów. W ostatnim kwartale ubiegłego roku - 9 306 pociągi (38 502 pociągi w sumie w całym roku).

O punktualności pociągów pasażerskich piszemy tutaj.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5