Partnerzy serwisu:
Pasażer

Świętokrzyskie: Sukces połączenia sezonowego do Buska-Zdroju

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-09-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Świętokrzyskie: Sukces połączenia sezonowego do Buska-Zdroju
fot. jar
Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, z sezonowego połączenia Kielce – Busko-Zdrój skorzystało około 5 tysięcy podróżnych. Taka frekwencja została uznana za sukces. Przedstawiciele samorządu województwa zapowiadają na przyszły rok uruchomienie weekendowych pociągów w okresie wakacji, a w dalszej perspektywie czasowej – modernizacje trasy i przywrócenie codziennego kursowania pociągów.

Przywrócenie połączeń

Po kilkunastu latach przerwy przywrócono połączenie pasażerskie Kielce – Busko-Zdrój. Pociągi organizowane przez marszałka województwa świętokrzyskiego były realizowane przez miejscowy oddział Przewozów Regionalnych. Połączenia były uruchamiane w weekendy od końca czerwca do początku września. W każdą sobotę i niedziele kursowały dwie pary pociągów Polregio – jedna w godzinach popołudniowych, druga – w wieczornych. Taki układ połączeń dawał możliwość albo przejazdu tam i z powrotem albo dłuższy, około 8-godzinny pobyt w miejscowości uzdrowiskowej. Do obsługi połączenia skierowano nowe jednostki Impuls. Z uwagi na oddalenie stacji kolejowej od centrum miasta, zorganizowano autobusy dowozowe.

Pociągi do Buska z sukcesem frekwencyjnym

W pierwszy weekend września pojechały ostatnie pociągi z Kielc do Buska-Zdroju. Kilkanaście dni po zakończeniu ich kursowania samorząd województwa świętokrzyskiego poinformował, że łącznie z weekendowych połączeń wakacyjnych skorzystało prawie 5 tysięcy pasażerów oraz niespełna 200 rowerzystów. Dobra frekwencja na tej trasie sprawiła, że również w przyszłym roku zapowiadane jest uruchomienie połączeń na tej trasie.

Potwierdza to „Portal Pasażera” PKP PLK, gdzie już można odnaleźć roczny rozkład jazdy 2018/2019. Wynika z niego, że częstotliwość kursowania i układ połączeń będzie podobny do obowiązującego w tym roku. Natomiast w komunikacie samorządu świętokrzyskiego pojawiła się informacja, że być może połączenie będzie realizowane także w wakacyjne piątki.

Modernizacja linii nr 73 za kilka lat?

Samorząd województwa świętokrzyskiego zadeklarował działania na rzecz przywrócenia codziennych połączeń całorocznych. Ma to poprzedzić modernizacja linii kolejowej Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój, która planowana jest z pomocą środków finansowanych z przyszłego regionalnego programu operacyjnego. W ramach planowanej inwestycji zakłada się m.in. budowę nowych przystanków oraz wydłużenie „drogi żelaznej” w kierunku centrum miejscowości uzdrowiskowej. Wcześniej planowane jest pozyskanie niezbędnej dokumentacji, nad którą prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Województwo ma już zabezpieczone środki na ten cel.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5