Partnerzy serwisu:
Pasażer

Święto pieszego pasażera na linii obwodowej i do Piaseczna

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Święto pieszego pasażera na linii obwodowej i do Piaseczna
fot. SKM Warszawa
Przez cały dzień występują wielkie opóźnienia na warszawskiej linii obwodowej, gdzie od wczoraj skierowano wszystkie pociągi, które wjeżdżają do stolicy od strony Radomia i Piaseczna. Poranny incydent w okolicy Warszawy Zachodniej zdemolował ruch na linii na cały dzień. Dotyczyło to pociągów Kolei Mazowieckich, SKM Warszawa i PKP Intercity.

- Absolutnie nie można powiedzieć, że ruch po linii średnicowej prowadzony jest zgodnie z rozkładem jazdy – powiedziała nam po południu Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich. – Z uwagi na problemy na linii spółka musiała odwołać kilka pociągów, kilkadziesiąt przejechało przez linię średnicową z ponad półgodzinnym opóźnieniem. Zdecydowaliśmy się wprowadzić wzajemne honorowanie biletów między PKP Intercity, Kolejami Mazowieckimi i SKM – dodała rzeczniczka. Po godzinie 13. PLK zwołała nawet sztab kryzysowy, który zajął się sytuacją na linii obwodowej.

Sytuacji ani wczoraj ani dzisiaj nie poprawiała informacja pasażerska na stacji Warszawa Gdańska, która co rusz wprowadza pasażerów w błąd, pomimo tego, że całkiem niedawno wymieniono cały system obsługi stacyjnej.Po godzinie 16 część pociągów nadal jest mocno opóźniona. Dotyczy to w zasadzie większości składów, które poruszają się od Warszawy Alei Jerozolimskich przez Warszawę Zachodnią (peron 9) do stacji Warszawa Gdańska. Na nieszczęście przewoźnika – opóźnienia mają różnie pociągi SKM w zupełnie nowej relacji z Piaseczna do Legionowa i z Piaseczna do dworca Głównego. Doszło do tego, że pasażerowie z pociągów w relacji Piaseczno – Warszawa Główna opuszczali pociąg na stacjach Warszawa Rakowiec lub Warszawa Aleje Jerozolimskie, skąd mieli szybki transport autobusami do centrum miasta, bez konieczności jazdy pociągiem.

Praprzyczyną problemów było skierowanie pociągu SKM na niewłaściwy tor o poranku. Później SKM Warszawa informowała o usterce zwrotnicy w rejonie modernizowanej stacji Warszawa Zachodnia. O godzinie 16 poprosiliśmy PKP PLK o kolejny komunikat.

– Ruch pociągów na warszawskim węźle kolejowym odbywa się zgodnie z rozkładem. Nie ma żadnych zdarzeń, które powodowałyby zmiany. Po porannym wydarzeniu mogą występować jeszcze zmiany wtórne. Służby dyżurne prowadzą pociągi w taki sposób aby minimalizować straty czasowe. Na bieżąco przekazywane są informacje na stacjach i przystankach oraz na portalu pasażera – napisał Karol Jakubowski. Rozkład jazdy ze stacji Piaseczno (z godziny 16:35) wskazuje jednak, że daleki jest od normalności.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Karol Jakubowski rzecznikiem PKP PLK

Biznes

Karol Jakubowski rzecznikiem PKP PLK

Jakub Madrjas 18 lipca 2023

Drugi peron w Ożarowie będzie otwarty jeszcze latem

Infrastruktura

PLK zwiększają liczbę stojaków rowerowych przy przystankach

Pasażer

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Karol Jakubowski rzecznikiem PKP PLK

Biznes

Karol Jakubowski rzecznikiem PKP PLK

Jakub Madrjas 18 lipca 2023

Drugi peron w Ożarowie będzie otwarty jeszcze latem

Infrastruktura

PLK zwiększają liczbę stojaków rowerowych przy przystankach

Pasażer

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5