Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Struzik: Za 4 lata dojedziemy pociągiem do lotniska w Modlinie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
07-04-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Struzik: Za 4 lata dojedziemy pociągiem do lotniska w Modlinie
Fot. M. SzymajdaPort lotniczy w Modlinie
Podczas konferencji prasowej poświęconej zakupowi nowych zespołów trakcyjnych dla Mazowsza marszałek Adam Struzik sporo mówił o budowie połączenia kolejowego do lotniska w Modlinie.

Obecnie, aby dojechać na lotnisko w Modlinie transportem publicznym, należy wsiąść w pociąg Kolei Mazowieckich do Modlina i na stacji przesiąść się na autobus tego samego przewoźnika. Wszystko to w ramach jednego biletu, a przesiadki są dostosowane do godzin przyjazdu pociągów. Ale nic nie zastąpi możliwości dojazdu pociągu pod sam terminal. Bez wątpienia taka inwestycja podniesie walor podwarszawskiego lotniska z którego korzysta Ryanair. Marszałek Adam Struzik podczas konferencji prasowej powiedział, że jesteśmy coraz bliżej takiego rozwiązani.

– Proces projektowania i budowy nie mógł się zacząć ze względu na protestu i z powodów środowiskowych. Ale zapadł już korzystny dla Mazowsza i pasażerów wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego i nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć projektowanie linii. Udało się uzyskać decyzję środowiskową – powiedział marszałek Mazowsza.

– Nic nie stoi na przeszkodzie, by PKP PLK przystąpiło do prac projektowych. Na projekt i budowę zapewnimy pieniądze własne i z programu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”. Po wykonaniu projektu niezwłocznie przystąpimy do budowy. To odcinek toru liczący 5 i pół kilometra, także myślę, że stosunkowo szybko się z nim uporamy. W perspektywie 3 do 4 lat to połączenie już będzie – oświadczył marszałek. Zaznaczył, że planowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe modernizacja i przebudowa linii nr 9 na odcinku od Legionowa powinna poprawić warunki obsługi zarówno lotniska, jak i np. Nowego Dworu Mazowieckiego.

– Już teraz Port lotniczy Modlin jest jednym z najlepiej skomunikowanych portów w Polsce. A po doprowadzeniu kolei będzie jeszcze lepiej. Ostatnio wzięliśmy pożyczki na remont dróg kołowania na lotnisku. Ruch w nim rośnie. Myślę, że port lotniczy w Modlinie będzie trwale obecny w naszej rzeczywistości i port będzie się rozwijał – ocenił Adam Struzik.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5