Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Stadler odnowi Flirty z Kolei Mazowieckich

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
01-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Stadler odnowi Flirty z Kolei Mazowieckich
Fot. Koleje Mazowieckie
Koleje Mazowieckie wybrały najkorzystniejszą ofertę w przetargu na naprawę główną swoich Flirtów pierwszej generacji. Dziesięć pojazdów będzie wyglądać jak nowe i przejdzie lifting.

To drugi przetarg, który mazowiecki przewoźnik organizuje i w którym stawką jest wykonanie napraw P5 dla dziesięciu czteroczłonowych zespołów trakcyjnych ER75. Pojazdy dostarczono w 2008 roku, mają już więc 15 lat. Aby mogły wykonywać swoją pracę przez kolejnych lat 15, konieczny jest przegląd i naprawa na poziomie P5. Kiedyś nazywano tę czynność naprawą główną. Cały pojazd zostanie rozłożony aż do konstrukcji, sprawdzony, opomiarowany, przetestowany. Zużyte elementy zostaną wymienione na nowe.

W pierwszym przetargu nie zdecydowano się na przyjęcie, zdaniem operatora, zbyt drogiej oferty Stadlera Polska. Wtedy producent Flirtów chciał otrzymać 83,2 mln zł netto. Obecnie jego żądania nieco zmalały i oczekuje 82,4 mln zł. Koleje Mazowieckie zdecydowały się wskazać tę ofertę jako najkorzystniejszą (konkurencji nie było). To wstęp do podpisania umowy z wykonawcą P5.

Przypomnijmy, że w tym roku na P5 wysłane zostaną także EN57AL oraz piętrowe wagony Pesy. Trwa poszukiwanie wykonawcy podobnych prac w wagonach Bombardiera.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5