Partnerzy serwisu:
Pasażer

SKPL w Bieszczadach na dłużej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-08-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
SKPL w Bieszczadach na dłużej
fot. Kasper Fiszer
Od października kursować mają regularne pociągi SKPL Cargo z Sanoka do Komańczy. Po miesięcznym pilotażu w sezonie letnim prywatny przewoźnik otrzyma bowiem dofinansowanie ze strony lokalnych samorządów. Organizatorem transportu będzie powiat sanocki, ale do grona dotujących kursy zaliczać się będą także wszystkie gminy, przez które przebiega malownicza podkarpacka trasa.

SKPL Cargo, operator wakacyjnych połączeń z Sanoka do Zagórza i Łupkowa, będzie uruchamiał pociągi na Podkarpaciu także w roku akademickim. Prywatna spółka uzyskała bowiem dofinansowanie lokalnych samorządów, które zdecydowały się wesprzeć rozwój bardzo skromnej oferty wojewódzkiej. Na razie nie jest znany szczegółowy rozkład jazdy, ale przygotowano już ramowe założenia jego konstrukcji.

Trzy pary kursów dziennie od 1 października

– Od 1 października będziemy mieć umowę na realizację trzech par kursów relacji Sanok – Komańcza – Sanok lub Komańcza – Sanok – Komańcza dziennie – zapowiada Albert Mikołajczyk z SKPL Cargo. – Pory ich kursowania mają być dostosowane do miejscowego popytu – zaznacza. Przewoźnik czeka jednak nadal na wskazania finansujących kursy w zakresie lokalnych uwarunkowań.

Najprawdopodobniej grafik będzie ułożony tak, by cały dobowy okres kursowania pociągu zamykał się w 12 godzinach. – Na razie nie jesteśmy w stanie przekazać bardziej szczegółowych informacji – mówi Albert Mikołajczyk. Wskazuje też, że pewnym problemem może być fakt, że dawno minął termin składania wniosków rozkładowych na październik do PKP Polskich Linii Kolejowych, jednak spółka musiała oczekiwać na ostateczną decyzję dotujących połączenia.

Dotację przekażą wszystkie lokalne samorządy na trasie

– Mamy już sto procent pewności, że otrzymamy dofinansowanie – deklaruje nasz rozmówca. Organizatorem połączeń ma być powiat sanocki, jednak lista samorządów uczestniczących finansowo w przedsięwzięciu będzie znacznie dłuższa. – Dotacji będą udzielać wszystkie gminy leżące na trasie przejazdu – poinformował nas bowiem przedstawiciel SKPL Cargo.

Jeszcze przed uruchomieniem letnich kursów na Podkarpaciu przewoźnik wskazywał, że tamtejsze samorządy lokalne są bardzo przychylne pomysłowi organizacji regularnych połączeń pasażerskich. – Niezwykle pozytywna postawa bieszczadzkich samorządowców oraz tamtejszych kolejarzy jest dla nas dużym zaskoczeniem – komentował w czerwcu Albert Mikołajczyk. To właśnie ten czynnik miał być jednym z decydujących o podjęciu miesięcznego pilotażu w okresie letnim.

Jeszcze kilka dni kursowania do Łupkowa

Połączenia wakacyjne ruszyły w trasę 31 lipca i będą kursować do najbliższego piątku. Realizowane są jedynie w dni robocze. Rozkład jazdy przewiduje dwie pary kursów w pełnej relacji Sanok – Łupków – Sanok i trzy dodatkowe na krótkiej trasie Sanok – Zagórz – Sanok. Wszystkie kursy obsługiwane są sprowadzonym niedawno z Czech spalinowym wagonem motorowym serii 810. Zwane powszechnie „motorakami” pojazdy kursują w tym roku także na trasach z Kętrzyna do Węgorzewa i z Lipusza do Bytowa.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

SKPL Cargo przewiozło olbrzymi transformator po torach DSDiK [zdjęcia]

Tabor i technika

SKPL Cargo przewiozło olbrzymi transformator po torach DSDiK [zdjęcia]

inf. pras., oprac. ms. 19 maja 2022

SKPL: Poza Bieszczadami ruch pod znakiem zapytania

Pasażer

SKPL: Trwają negocjacje w Ciechocinku i Bieszczadach

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

SKPL Cargo przewiozło olbrzymi transformator po torach DSDiK [zdjęcia]

Tabor i technika

SKPL Cargo przewiozło olbrzymi transformator po torach DSDiK [zdjęcia]

inf. pras., oprac. ms. 19 maja 2022

SKPL: Poza Bieszczadami ruch pod znakiem zapytania

Pasażer

SKPL: Trwają negocjacje w Ciechocinku i Bieszczadach

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5