Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Siedem nowych przystanków kolejowych w aglomeracji rzeszowskiej [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
13-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

W czerwcu PKP Polskie Linie Kolejowe oddały do użytkowania 7 nowych przystanków. Są one częścią projektu realizowanego w ramach POIiŚ. Powstaną kolejne miejsca zatrzymania pociągów pod Rzeszowem, kontynuowana jest budowa linii na lotnisko Jasionka.

Od 11 czerwca podróżni korzystają z 7 nowych przystanków w obszarze aglomeracji rzeszowskiej. Rzeszów Pobitno, to nowy przystanek, który został oddany do użytkowania na trasie w stronę Przeworska. Rzeszów Staromieście, Głogów Małopolski Niwa i Kolbuszowa Górna – to przystanki na linii do Kolbuszowej. Na trasie przygotowano również dodatkowe perony przy stacji Kolbuszowa i na przystanku Zaczernie. Na linii do Kolbuszowej powstały też dwie mijanki. Rzeszów Centrum, Rzeszów Politechnika, Boguchwała Dolna – te obiekty są oddane podróżnym na linii w stronę Strzyżowa.

– Nowe obiekty przystosowane są do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Przygotowano wygrodzone dojścia i chodniki oraz system ścieżek dotykowych dla osób niewidomych i słabo widzących. Odpowiednia wysokość peronów ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Komfort zapewniają także wiaty, ławki i jasne oświetlenie oraz tablice informacyjne i czytelne oznakowanie – napisały PKP Polskie Linie Kolejowe. Budowa przystanków skutecznie demolowała rozkład jazdy pociągów PKA w ubiegłym roku i w części 2023 roku, o czym pisaliśmy tutaj. Ciągle trwa budowa kolejnych siedmiu przystanków zaplanowanych w ramach PKA.

– Budowa nowych przystanków, którą realizujemy m.in. w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej na Podkarpaciu, to dla mieszkańców wzrost dostępności do kolei i lepsze możliwości korzystania z ekologicznego środka transportu. Dzięki inwestycji PLK SA będą wygodniejsze połączenia aglomeracyjne dla mieszkańców Rzeszowa oraz pobliskich miejscowości. Szczególnie ważnym efektem przedsięwzięcia będzie szybkie połączenie centrum stolicy województwa z lotniskiem – powiedział Grzegorz Kurdziel, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

W budowie jest obecnie, oprócz siedmiu wspomnianych kolejnych peronów, odgałęzienie od linii 71 w kierunku lotniska Jasionka. Nowy odcinek linii kolejowej ma być gotowy jesienią i ma zająć około 14 minut. Projekt PLK i województwa podkarpackiego pod nazwą „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej” warty jest łącznie 334 510 916,93 zł netto (unijne dofinansowanie jest na poziomie 196 mln zł.). W jego ramach kupiono także tabor do obsługi linii. Pociągi są niemal niewykorzystywane w weekendy. 
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5