NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Rząd przyjął Strategię Rozwoju Polski Centralnej

| ew, RynekInfrastruktury.pl 15.07.2015 84

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-07-15 17:02:12 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
"Przede wszystkim będą to działania realizowane z istniejącymi i planowanymi w makroregionie elementami sieci TEN-T."

Hmm, no to pochwalcie się waszymi dokonaniami w zakresie TEN-T. Rezultaty są takie:

http://ec.europa.eu/transport/themes/infrastructure/ten-t-guidelines/corridors/doc/ten-t-corridor-ma
p-2013.pdf
2015-07-15 18:16:14 Autor: wdr
---.emea.ibm.com

wdr
TEN-T w wersji polskiej to będzie bieda jednotor z Ełku do Białegostoku.
jeśli chcą pomóc Polsce Centralnej to niech się lepiej zajmą trasą Warszawa-Warka-Radom, bo to ona jest w obecnej chwili głównym problemem tego regionu. Radom, Skarżysko i Kielce są właściwie kolejowo odcięte od stolicy.
2015-07-15 18:38:55 Autor: wdr
---.emea.ibm.com

wdr
szkoda, że czterech torów na wylocie z warszawy do Tłuszcza nie dociągną, większości pociągów KM jeździ do Tłuszcza a nie Wołomina i to w Tłuszczu składy się rozjeżdżają na inne linie. kto wymyślił taki wariant?
2015-07-15 21:25:18 Autor: Aj_Oj
---.tktelekom.pl
Ostatnie zdanie jest dobre! Pani Wasiak powinna pamiętać, że tak było tylko to popsuła.
2015-07-15 22:44:26 Autor: zsk
---.129.198.151
@Piotr

Może zanim napisze się coś, trzeba by było sprawdzić?

Mapa TEN-T z rozporządzenia jest tutaj:

http://ec.europa.eu/transport/themes/infrastructure/ten-t-guidelines/doc/maps/cz-hu-pl-sk.pdf

(strona 2 to kolej)

Jest kupa linii w regionie łódzkim. 14, 131, 1, nawet do Tomaszowa i dalej do Skarżyska.

A to co Ty podajesz, to jedynie korytarze.
2015-07-16 07:37:25 Autor: Maria
---.243.143.202
Co PO w ramach tej strategi chce sprzedać niemcom?
2015-07-16 08:43:38 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
@zsk:

Podajesz dane które były projektem w roku 2012:

http://register.consilium.europa.eu/doc/srv?l=EN&f=ST%208047%202012%20ADD%2014
2015-07-16 09:42:44 Autor: kolpawe
---.162.14.70
"...transeuropejskich korytarzy transportowych, co daje dusze..."

Wiwat nieczytanie tekstu przed publikacją...
2015-07-16 10:13:23 Autor: Grzegorz2
---.105.228.111
Biale Ksiegi, strategie, studia wykonawcze, projekty co dwa lata, aktualizacje co 6 miesiecy.... To wszystko to kompromitacja!!!
Kasa z unii na kolej jest, ale jak zwykle to niczyja wina, ze jej sie nie udaje wydac.
Modernizacja linii Lodz - Warszawa ile lat juz trwa? Katowice - Krakow?
Gdzie my zyjemy! Nic dziwnego, ze coraz wiecej ludzi ucieka z tego kraju.
przykro mi to mowic, ale tak wlasnie jest.
2015-07-16 10:42:05 Autor: vom-radom-kielce-gebiet-aus
---.centertel.pl
W odpowiedzi na post wdr:
"TEN-T w wersji polskiej to będzie bieda jednotor z Ełku do Białegostoku.
jeśli chcą pomóc Polsce Centralnej to niech się lepiej zajmą trasą Warszawa-Warka-Radom, bo to ona jest w obecnej chwili głównym problemem tego regionu. Radom, Skarżysko i Kielce są właściwie kolejowo odcięte od stolicy."
Dla nich Radom, Skarżysko, Kielce to nie Polska Centralna, lecz... "Wschodnia".
2015-07-16 11:37:24 Autor: Gość z południa
---.telico.pl
Nic nie warty papier. Zobaczcie jak było ze strategią Polski Południowej - tyle samo szumu i co? i nic - były wspólne zdjęcia, flesze i zachwyty - a jak przyszło co do czego to się okazuje, że większość inwestycji kolejowych wpisanych do tej strategii jest na listach rezerwowych. A juz szczytem jest sytuacja na linii Sucha Beskidzka - Żywiec - dwa samorządy i dwa sprzeczne pomysły, zarówno co do rewitalizacji linii jak i uruchamiania połączeń kolejowych.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Prawo i polityka
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.