Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Rower w PKP Intercity w czasie pandemii?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
11-05-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Rower w PKP Intercity w czasie pandemii?
Fot. ms, rynek-kolejowy
Jak co roku, w okresie wiosennym i letnim rowerzyści rozglądają się za możliwością przewozu jednośladów na krótsze i dłuższe dystanse pociągami PKP Intercity. Formalnie nie jest to zabronione w okresie trwającej pandemii, jednak rowerzyści mogą napotkać utrudnienia.

Krótsze zestawienia pociągów PKP Intercity i wykluczenie z rozkładu jazdy wielu składów, wpłynęły na możliwość przewozu jednośladów. Wagony te, z uwagi na mniejszą liczbę miejsc do siedzenia, były wyłączane z pociągów w pierwszej kolejności. M.in. dlatego, że rządowe zarządzenia skłaniają PKP Intercity do zestawiania pociągów z większą liczbą miejsc siedzących (można zajmować co drugie z nich). W marcu i kwietniu, z uwagi na kryzys epidemiologiczny, zapotrzebowanie na przewóz rowerów i tak było bliskie zeru.

Polepszenie sytuacji chorobowej i dobra pogoda sprawiają jednak, że Polacy zastanawiają się nad możliwością zabrania roweru do pociągu PKP Intercity. Nasz czytelnik próbował przewieźć rower z Poznania do Trójmiasta.

– W tej chwili większość pociągów wagonowych nie prowadzi jednak takich wagonów. (…) Obecnie "Bałtyk" jest na trzech wagonach, „Lednica” zawieszona, natomiast pociąg przed 9 rano również nie prowadzi wagonów rowerowych – opisuje problem z przewozem jednośladu pan Michał.

– Stopniowo przywracamy wagony do przewozu rowerów w składach, w których były one wcześniej niedostępne. Z wagonów tego typu mogą już ponownie skorzystać m.in. pasażerowie pociągów IC Wyspiański z Wrocławia do Przemyśla oraz IC Gałczyński z Warszawy do Szczecina. W najbliższych dniach będą z nich mogli skorzystać także pasażerowie połączeń kursujących na trasie Wrocław – Poznań – Trójmiasto – napisało biuro prasowe PKP Intercity.

Problemy z przewozem rowerów występują niestety także tam, gdzie spółka operuje elektrycznymi zespołami trakcyjnymi. Choć w Dartach i Flirtach jest 6 miejsc do przewozu rowerów, kupno biletów na ich przewóz może sprawiać problem. Nasza próba kupna biletów na jednoślady na kurs tam i z powrotem z Warszawy do Olsztyna spełzła na niczym, ponieważ system odrzucał próby sprzedaży takiego biletu, pomimo tego, że jak się okazało, nikt w pociągu nie przewoził rowerów a w pociągu pozostało mnóstwo dostępnych miejsc siedzących. W tej sytuacji bilet na przewóz roweru należy kupić w pociągu, przedstawiając drużynie konduktorskiej problem.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5