NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Rok 2015 w Newagu: 32 dostarczone Impulsy

| Newag/Rynek Kolejowy 01.01.2016 199

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2016-01-01 10:10:58 Autor: gość
---.146.69.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zapomnieliście napisać o tym jak Konieczek z Michalikiem chcieli rozmontować Pesę. To było wydarzenie roku. Donosy tu, donosy tam. Tak robi się biznes po polsku.
2016-01-01 11:36:13 Autor: petent
---.play-internet.pl
Pesa sie sama rozmontowuje od jakiegoś czasu podejmując głupie decyzje. Newag nie musi nic robić oprócz tego, że trochę ich przyciśnie cenami.
2016-01-01 12:25:59 Autor: analityk kuuper van basten
---.centertel.pl
Tak, pesa musi teraz mieć wysokie ceny, aby zarobić na kary z 2015 roku. To dla newagu duża szansa.
2016-01-01 12:28:46 Autor: gość
---.dynamic.gprs.plus.pl
@petent skoro nie musi, a jednak składa (niezasadne!) donosy do prokuratury, to o czym to świadczy?
2016-01-01 12:31:58 Autor: ja
---.play-internet.pl
Ja bym jeszcze dodal przetarg malopolski, ktory zapewne przypadnie Newagowi :)
2016-01-01 12:40:20 Autor: Gosc
---.google.com
Nie pierwszy raz ośmieszyli/wykiwali JAKUBASA. W biznesie liczą się pieniądze a nie zasady. Agencja JAKUBASA już pracuje nad poprawa wizerunku. Jak to mówią - dadzą radę.
2016-01-01 17:15:50 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post gość:
"Zapomnieliście napisać o tym jak Konieczek z Michalikiem chcieli rozmontować Pesę. To było wydarzenie roku. Donosy tu, donosy tam. Tak robi się biznes po polsku."
Nie.
Biznes po polsku wygląda tak, że bierze się zamówienia, których nie jest się w stanie wykonać w wyznaczonym terminie, a potem wykorzystując sytuację, że odbiorca nie chce stracić unijnego dofinansowania, wciska mu się niedokończone produkty lub półprodukty, a wcześniej ściąga się pracowników zamawiającego żeby sobie te półprodukty sam poskładał do kupy.

Każdy ma coś za uszami, ale Pesa w tym roku pobiła wszelkie rekordy, a relacjonowana niemal na żywo akcja z ostatnich dni ub. roku pt. "Zbudowaliśmy wszystkie darty!" zasługuje na antyPulitzera.
2016-01-01 18:23:48 Autor: Bajt
---.internetia.net.pl
@Gosc
Jak Jakubas zatrudni spindoktorów z PIS-u to oczywiście dadzą radę.
Nikt tak nie potrafi odwracać kota ogonem.
2016-01-01 20:03:50 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
"Każdy ma coś za uszami, ale Pesa w tym roku pobiła wszelkie rekordy, a relacjonowana niemal na
żywo akcja z ostatnich dni ub. roku pt. "Zbudowaliśmy wszystkie darty!" zasługuje na
antyPulitzera. "

Jak Newag coś odstawi, to jest to konkurencja, dbałość o klienta czy konieczność zakupu taboru u co najmniej 2 producentów. Jak Pesa odstawi, to przekręt, wałek itp.
2016-01-01 20:07:44 Autor: Avejj
---.242.138.101
@Arrivederci

No, zwłaszcza wniosek o bankructwo NEWAG-u złożony przez anonimową firmę, nie mającą z samym NEWAG-iem nigdy żadnych interesów.

To był na pewno pszypadeg!!!
2016-01-01 20:10:05 Autor: Michaś
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A pociąg dla WKD?
2016-01-01 20:23:49 Autor: static7098
---.google.com
W tym roku to woj. POMORSKIE obudzi się z letargu i zacznie kupować nowe jednostki :) :) :) (taki mały żarcik na nowy rok)
2016-01-01 21:00:14 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Michaś
W tym roku ma się pojawić pojazd dla EKD z Sącza.
Ostatni pojazd nie z Bydgoszczy kupiła dla tej prywatnej linii prywatna spółka Siła i Światło.
W Anglii prawie 90 lat temu za prywatne pieniądze bez dotacji jewro Sojuza ani państwa
2016-01-01 23:51:36 Autor: marcin_f
---.dsl.dyn.ihug.co.nz
@stefan cośtam: na przełomie lat 60 i 70 kupiono 40 EZT-ów w Pafawagu (czyli też nie w Pesie). A poza tym co to ma za znaczenie?
2016-01-02 01:35:40 Autor: Stiepan z KD
---.adsl.inetia.pl
Piszta sobie mikole pryszczate co chceta..... Ku Waszej przyjemności, i poszewek od kołdry które mama wam wypierze...
Miałem okazję testowo uczestniczyć w sprawdzaniu pojazdów elektrycznych z firm PESA i Newag. Wnioski? Newag pod względem miejsca pracy "maszynistów" bije na głowę Platformerską Pesę. Pojazdy z rodziny Impuls, są praktycznie bezawaryjne (dane z Kolei ZDolnośląskich). Pasażerowie sobie chwalą, drużynki trakcyjne także. Ja zaś, od marca wracam znów do Picu :) czyli do starego nicka "Stiepan z Picu". Byłbym zapomniał... Najgorszy sort komentatorów tutaj to wyznawcy info kolej, czyli ciemnowlosa niedowidząc raszpla, plus jej 20 psów szczekających wszędzie.
Jedynie Noemę szanujemy.
Zdravim.
2016-01-02 08:23:35 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@marcin f
Wszystkie EN 94 w latach 90-95" ub.wieku wysłano do Bydgoszczy na modernizację w ZNTK, stąd mylnie myślałem, że je wyprodukował tamtejszy ZNTK.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pafawag_101N

O NEWAGu dla WKD najwięcej wie niejaki beblin, ale dawno go nie było na RK

@Stiepan z KD-> IC
A czemu PESA ma być PO-łączona z PO?
Zachwyty nad Dartem znalazłem w Małym Gościu Niedzielnym.
Właściciel Newagu ma piękny życiorys.
Gdyby 1% ludzi w Polszy miało podobne CV, to bylibyśmy dziś najpotężniejszym krajem Europy.
Ciekawe jakie ma koneksje i poglądy polityczne
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Jakubas
2016-01-02 08:28:19 Autor: rsx78re
---.dynamic.chello.pl
Proponuję by Pomorskie się pochwaliło ilością nowych EZT :)
2016-01-02 08:43:06 Autor: raj
---.centertel.pl
Pesa od dluzszego czasu ma problemy, ale Zaboklicki z twarza ratowal firme. Newag odnosi male sukcesy ale zamiast walczyc o nowe rynki i zamowienia, tak po polsku zaczsl walic w konkurencje liczac zapewne na jej upadek i monopol na rynku polskim. Wyszlo zwykle chamstwo, prowincjonalizm i prymitywna polska zawisc, a tak sie juz interesow nie prowadzi. Dziwi, ze Jakubas tak sprytny w innych sytuacjach biznesowych zrobil cos tak glupiego. Jak sie donosi to nie przez media. Nie ma pan swoich lobbystow? Zaboklicki osmieszyl pana biznesowo i personalnie.spolka gieldowa o chamskim bij zabij ladzie korporacyjnym.
2016-01-02 08:43:06 Autor: raj
---.centertel.pl
Pesa od dluzszego czasu ma problemy, ale Zaboklicki z twarza ratowal firme. Newag odnosi male sukcesy ale zamiast walczyc o nowe rynki i zamowienia, tak po polsku zaczsl walic w konkurencje liczac zapewne na jej upadek i monopol na rynku polskim. Wyszlo zwykle chamstwo, prowincjonalizm i prymitywna polska zawisc, a tak sie juz interesow nie prowadzi. Dziwi, ze Jakubas tak sprytny w innych sytuacjach biznesowych zrobil cos tak glupiego. Jak sie donosi to nie przez media. Nie ma pan swoich lobbystow? Zaboklicki osmieszyl pana biznesowo i personalnie.spolka gieldowa o chamskim bij zabij ladzie korporacyjnym.
2016-01-02 08:43:12 Autor: raj
---.centertel.pl
Pesa od dluzszego czasu ma problemy, ale Zaboklicki z twarza ratowal firme. Newag odnosi male sukcesy ale zamiast walczyc o nowe rynki i zamowienia, tak po polsku zaczsl walic w konkurencje liczac zapewne na jej upadek i monopol na rynku polskim. Wyszlo zwykle chamstwo, prowincjonalizm i prymitywna polska zawisc, a tak sie juz interesow nie prowadzi. Dziwi, ze Jakubas tak sprytny w innych sytuacjach biznesowych zrobil cos tak glupiego. Jak sie donosi to nie przez media. Nie ma pan swoich lobbystow? Zaboklicki osmieszyl pana biznesowo i personalnie.spolka gieldowa o chamskim bij zabij ladzie korporacyjnym.
2016-01-02 11:18:12 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Tylko ciekawe dlaczego zamiast impulsów jeżdżą kible? Upały - kible, mrozy - kible. A elfy śmigają...
2016-01-02 12:02:01 Autor: jatal.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co z dodatkowym lubuskim Impulsem?
Dostarczono go?
2016-01-02 17:18:20 Autor: mig
---.play-internet.pl
Najpierw trzeba implusy mieć żeby je wysyłać zamiast kibli, nie sądzisz?
2016-01-02 18:41:29 Autor: ;]
---.range109-156.btcentralplus.com
W odpowiedzi na post jatal.:
"A co z dodatkowym lubuskim Impulsem?
Dostarczono go?"
oczywiście że tak już śmiga.
https://www.youtube.com/watch?v=k64asdIM3DE
2016-01-03 12:21:08 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
W odpowiedzi na post mig:
"Najpierw trzeba implusy mieć żeby je wysyłać zamiast kibli, nie sądzisz?"
Piszę o regionach, gdzie są impulsy. Przy sierpniowych upałach jeździły kible, teraz trochę mrozu i znów kibelki ;)
2016-01-05 07:58:46 Autor: dżejsek
---.internetdsl.tpnet.pl
Faktem jest, że Newag ma szansę trochę podgonić Pesę po jej wpadkach z terminowością i jakością, no i przede wszystkim po i karach, na które trzeba będzie zarobić. To okienko nie będzie otwarte zbyt długo, więc muszą się pospieszyć, bo Pesa dojdzie do siebie i będzie jeszcze silniejsza.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.