Partnerzy serwisu:
Pasażer

Regionalnym przez media: Rzeszów finalizuje wspólny bilet

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-01-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Regionalnym przez media: Rzeszów finalizuje wspólny bilet
Fot. Michał Szymajda, RK(zdjęcie ilustracyjne)
W minionym miesiącu pojawiło się wiele artykułów dotyczących transportu kolejowego. Po okresie większego zainteresowania nowym rozkładem jazdy pociągów, pojawiły się publikacje opisujące planowane przedsięwzięcia związane z rozwojem transportu publicznego. Nie zabrakło również opisów bolączek korzystających z usług zarządcy linii kolejowych oraz przewoźników.

Podkarpackie: Rzeszów integruje transport publiczny

Na portalu „Nowiny24.pl” można przeczytać o postępie w pracach nad wspólnym biletem. Realizacja przedsięwzięcia ma zintegrować komunikację organizowaną przez Zarząd Transportu Miejskiego oraz pociągi uruchamiane przez Przewozy Regionalne. Za dopłatą 1 zł do biletu miesięcznego na pojazdy ZTM, podróżni będą mogli korzystać z pociągów wokół Rzeszowa, na terenie ograniczonym stacjami kolejowymi Boguchwała, Głogów Małopolski, Strażów i Trzciana.

Jak można przeczytać w serwisie informacyjnym, trwają ostatnie ustalenia. Po wdrożeniu w życie tego rozwiązania (planowano to na 1 stycznia) przez pół roku mają trwać badania nad zainteresowaniem nowym rozwiązaniem.

Więcej

Małopolskie: Wybudują nowy dworzec w Oświęcimiu

W lokalnym serwisie informacyjnym "OswiecimOnline" można przeczytać o planach PKP S.A. dotyczących miejscowego dworca kolejowego. Jeszcze w tym roku istniejący obiekt zostanie wyburzony. Z historycznego, XIX-wiecznego obiektu, ma zostać zachowana mozaika ze szkła i kamieni. Po jej zdemontowaniu zostanie przechowana i wmurowana we frontową elewację nowego budynku. Będzie to tzw. dworzec systemowy, w którym przewiduje się umieszczenie poczekalni, kasy biletowej i toalet. W otoczeniu nowego dworca zostanie wybudowany parking.


Lubelskie: Na przystanku Lublin Północny

„Dziennik Wschodni” zainteresował się problemami podróżnych na jednym z bardziej uczęszczanych przystanków na terenie stolicy regionu. „Interwencja” dotyczyła zalewania przejścia podziemnego oraz trudności z korzystaniem z udogodnień z wind dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. W drugim przypadku zwrócono uwagę na brak dostatecznego oznakowania przy urządzeniach, ponadto pod wskazanym numerem telefonu (używanie windy może odbywać się w asyście pracownika PKP PLK) osoba uznała się za niewłaściwą do wykonania zadania.

Jak podaje regionalna gazeta, problemy mają zostać rozwiązane przez służby miejskie oraz zarządcę linii kolejowych.


Kujawsko-pomorskie: Dróżnik ma zostać!

W serwisie internetowym "Radia Pik" można przeczytać o proteście mieszkańców Cierpic przeciw likwidacji stanowiska dróżnika. W ich ocenie zastąpienie urządzeniami samoczynnej sygnalizacji przejazdowej spowoduje większe zagrożenie dla korzystających z przejazdu kolejowego. Jednak innego zdania jest PKP Polskie Linie Kolejowe. Jej przedstawiciel wskazuje, że przejazdy kategorii B są najbezpieczniejsze.


Śląskie: Angielski prosty nie jest…

„Dziennik Zachodni” zainteresował się komunikatami peronowymi na stacji Rybnik. Zapowiedź pociągu w języku angielskim była (mówiąc delikatnie) daleka od poprawności, o czym można się przekonać odsłuchując nagranie.

Według przedstawiciela zarządcy linii kolejowych, niewłaściwy sposób przeczytania zapowiedzi pociąg w języku angielskim miał charakter incydentalny. Wskazał, że za wygłaszanie komunikatów odpowiada podwykonawca, z którym spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zawarła stosowną umowę – można przeczytać w gazecie.


Pomorskie: Nowe pojazdy znikają z trasy Malbork – Kwidzyn

Portal lokalny "Nasze Miasto Malbork" po skargach podróżnych zainteresował się taborem obsługującym trasę Malbork – Kwidzyn. Pasażerowie skarżą się, że Przewozy Regionalne do obsługi trasy nie kierują pojazdów specjalnie zakupionych przez samorząd województwa pomorskiego do obsługi trasy. Skarżą się na niższy komfort podróży m.in. na zapach spalin w przestrzeni pasażerskiej.

Przedstawiciel przewoźnika wyjaśnił, że może się zdarzyć obsługa trasy starszym pojazdem. Takie rozwiązanie jest podyktowane koniecznością wykonywania niezbędnych czynności technicznych, które muszą być wykonane na stacji w Grudziądzu. Wtedy składy nowsze zastępowane są przez pojazdy starsze, sprowadzone z Małopolski. Jednak składy zastępcze są tej samej serii i spełniają wszelkie normy.

Więcej

Mazowieckie: Hałaśliwe Darty


Portal "ipragapołudnie.pl" zainteresował się skargami mieszkańców na hałas dochodzący od torów kolejowych. Po zbadaniu sprawy przez PKP Polskie Linie Kolejowe ustalono, że przyczyną "przeraźliwego wycia" z terenów kolejowych są składy PESADart. Najprawdopodobniej na skutek spadku temperatury w pojazdach tego typu załącza się syrena alarmowa. Wyłączyć ją mogą jedynie pracownicy serwisu – ustalił lokalny serwis informacyjny.


Warmińsko-mazurskie: Dotacja wesprze Ełcką Kolej Wąskotorową

„Gazeta Olsztyńska” poinformowała o przyznaniu środków Muzeum Ełckiemu, instytucji zarządzającej jedyną czynną koleją wąskotorową funkcjonującą na terenie województwa. W planach są inwestycje na terenie stacji o wartości 5,26 mln zł. W ramach prac przewiduje się m.in. adaptację dworca na cele muzealne, rozbiórkę niektórych niepotrzebnych budynków, a także renowację parowozu oraz wagonu pocztowego i węglarki.

W dalszej przyszłości planowana jest budowa tzw. Parku Odkrywców Kolei, gdzie będzie można poznać prawa fizyki z pomocą urządzeń wykorzystywanych na kolei wąskotorowej – poinformował serwis informacyjny.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5