Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

RBF: Nowy projekt cennika PLK nadal obarczony błędami

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Autor:

redakcja

Data publikacji:
30-05-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
RBF: Nowy projekt cennika PLK nadal obarczony błędami
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Railway Business Forum opublikował swoje uwagi do nowego projektu cennika stawek za dostęp do torów. Zdaniem organizacji projekt nadal obarczony jest błędami.

W styczniu 2022 r. RBF zaprezentowało swoje uwagi do projektu cennika stawek za dostęp do infrastruktury kolejowej zarządzanej przez PKP PLK S.A. (tę pierwszą opinię można przeczytać tutaj). Krótko po tym, po przeprowadzonej procedurze oceny, prezes UTK, w drodze decyzji nr DRR-WLKD.730.12.2021.AO odmówił zatwierdzenia przedstawionego projektu cennika. PKP PLK SA ponownie, po naniesieniu poprawek, złożyła projekt, który aktualnie jest konsultowany.

RBF opracowała nową opinię, w której generalnie podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko, twierdząc, iż przede wszystkim projekt ten jest nadal obarczony wadą w postaci błędnej kwalifikacji kosztów prowadzenia ruchu do kosztów bezpośrednich zależnych od przejazdu pociągu (zaliczenie do kosztów bezpośrednich kosztów, które nie byłyby ponoszone, gdyby nie było ruchu pociągów).

To, zdaniem opiniodawców, przy wskazaniu także na kilka innych nieprawidłowości, uniemożliwia prawidłowe zastosowanie cennika oraz wpływa na nadmierną wysokość stawek podstawowych. Całość najnowszej opinii można przeczytać tutaj.

Swoje uwagi do cennika, w części ocen zbieżne z opinią RBF, opublikowała także ProKolej.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5