Partnerzy serwisu:
Pasażer

Przewozy Regionalne ze zgodą na komercyjne pociągi z Krakowa do Przemyśla

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-04-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Przewozy Regionalne ze zgodą na komercyjne pociągi z Krakowa do Przemyśla
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)EN57 Polregio z Katowic do Krakowa Głównego
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał pozytywną opinię na temat umożliwienia Przewozom Regionalnym uruchomienia połączeń komercyjnych między Krakowem Głównym a Przemyślem.

Decyzja korzystna dla Polregio zapadła 24 kwietnia. Przewozy Regionalne komercyjne kursy mogą uruchamiać już w tym rozkładzie jazdy, do grudnia 2023 roku. Spółka chce oczywiście jeździć po magistrali kolejowej E30, czyli po liniach kolejowych 91 i 133, przez Tarnów, Dębicę, Rzeszów, z zatrzymaniami także w innych, ale tylko większych miejscowościach.

UTK zgodził się na uruchomienie dwóch par pociągów w dobie. Pierwszy z nich zaplanowano do kursowania codziennie, z Krakowa Głównego ma wyruszać o 18:05, do Przemyśla dotrze o 21:16. Powrotny kurs wyruszy z Przemyśla o 6:30, do stolicy Małopolski dotrze na 9:48. Drugi z pociągów ma charakter studencki. Będzie kursował między 1 października a końcem czerwca w soboty i niedziele. Odjazd z Krakowa Głównego będzie miał miejsce o 10:30, do Przemyśla Głównego dojedzie na 13:41. Z Przemyśla odjedzie o 14:15, o 17:33 dojedzie do Krakowa.

Pociągi mogą być obsługiwane nawet najstarszymi niezmodernizowanymi EN57, EN57 w wersji „SPOT”, a także EN71 i ED72. Żadne z tych pojazdów nie mogą rozpędzić się do prędkości 160 km/h, którą można osiągnąć na magistrali, ale z drugiej strony także większość pociągów PKP Intercity na tej magistrali nie kursuje z taką prędkością. Zaznaczono jednak, że „dopuszcza się możliwość wykorzystywania innych typów pojazdów kolejowych” o lepszych parametrach.

Przewozy Regionalne są zainteresowane uruchamianiem pociągów komercyjnych także na innych trasach. Jako pierwsze ma zostać uruchomione połączenie Wrocław – Sandomierz. Spółka nie uruchomi ich pod marką InterRegio; wymyślenie nowej nazwy zaproponowano samym pracownikom w formie konkursu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5