Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Przetarg na piętrowe zestawy push-pull dla PKP Intercity w połowie 2021 roku

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
05-03-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Przetarg na piętrowe zestawy push-pull dla PKP Intercity w połowie 2021 roku
fot. M. SzymajdaWnętrze wagonu piętrowego Kolei Szwajcarskich
Kończy się dialog techniczny, który PKP Intercity prowadzi z producentami taboru kolejowego, w sprawie przyszłego przetargu na pierwszy w historii spółki tabor piętrowy.

Plany PKP Intercity dotyczą zakupu zestawów push-pull, na które ma składać się sześć wagonów środkowych, jeden wagon sterowniczy oraz lokomotywa wielosystemowa (na napięcie 3 kV DC oraz 25 kV AC 50 Hz), z homologacją przynajmniej na Czechy.

Każdy z siedmiowagonowych zestawów miałby pomieścić 800 pasażerów w klasie 2 i 1, a także zabrać na pokład minimum 8 rowerów, osoby na wózkach inwalidzkich i wózki dziecięce. Przynajmniej jeden z wagonów takich pociągów musiałby być na dolnym pokładzie pozbawiony barier wejścia i posiadać toaletę dostępną także dla osób z niepełnosprawnościami. Co istotne: lokomotywy i wagony mają być przygotowane do poruszania się z prędkością 200 km/h. Wiemy już ile maksymalnie takich zestawów chciałoby kupić PKP Intercity.

– PKP Intercity planuje ogłosić postępowanie na zakup 38 składów wagonowych, piętrowych typu push-pull wraz z 45 lokomotywami wielosystemowymi dostosowanych do prędkości 200 km/h około połowy 2021 r. – powiedziała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

PKP Intercity wskazywało, że wagony piętrowe mogłyby kursować tam, gdzie spodziewany jest wzrost liczby pasażerów. Mówiło się o linii Kraków – Katowice, czy Warszawa – Łódź. Nie wykluczone, że taki tabor pojawiłby się również między Poznaniem a Wrocławiem. 

3 marca PKP Intercity otworzyło koperty w innym ważnym przetargu, dotyczącym zakupu do 15 lokomotyw wielosystemowych. Jedyną ofertę złożył w nim Newag.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5