Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Przetarg na CSDIP na linii radomskiej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
15-05-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Przetarg na CSDIP na linii radomskiej
fot. jar
Zarządca infrastruktury poszukuje wykonawcy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na linii 8. Zamówienie obejmuje łącznie 17 stacji i przystanków między Czachówkiem a Radomiem. W przetargu nie przewidziano żadnych kryteriów pozacenowych.

PKP PLK ogłosiły przetarg na zabudowę elementów centralnego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na linii 8 między przystankami Sułkowice i Radom Gołębiów. Na 64-kilometrowym odcinku inwestycja obejmie 3 stacje oraz 14 przystanków: Sułkowice, Chynów, Krężel, Michalczew, Gośniewice,Warka Miasto, Warka, Grabów nad Pilicą, Strzyżyna, Dobieszyn, Kruszyna, Wola Bierwiecka, Bartodzieje, Lesiów, Radom Stara Wola, Radom Północny i Radom Gołębiów. Na razie we wskazanych miejscach trwa montowanie systemu monitoringu wizyjnego.

Po zakończeniu inwestycji pasażerowie będą mogli korzystać z wyświetlaczy oraz infokiosków. System rozgłoszeniowy będzie składał się z głośników, wzmacniaczy, czujników szumu otoczenia i kontrolerów DAD. W skład systemu będą wchodziły także czujniki ruchu pociągów i wyświetlacze krawędziowe. Osobne wyświetlacze i głośniki zostaną zamontowane przy dojściach do peronów. Celem jest uzyskanie jednolitego standardu informacji pasażerskiej na całej zmodernizowanej linii.

Częścią zadania będzie też zabudowa wyposażonego w pulpit mikrofonowy lokalnego stanowiska CSDIP do zapowiadania zmian w ruchu pociągów oraz urządzeń rejestrujących. Oba elementy systemu znajdą się w budynku Lokalnego Centrum Sterowania w Radomiu.

Inwestycja będzie realizowana w trybie „Projektuj i Buduj”. Wykonawca będzie musiał skoordynować ją z budową systemu zintegrowanego sterowania i kierowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Okęcie – Radom Główny, a także z budową infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R.

PKP PLK wymaga udzielenia co najmniej pięcioletniej gwarancji. Jedynym kryterium udzielenia zamówienia jest cena. Otwarcie ofert zaplanowano na 16 czerwca. Muszą one zachować ważność co najmniej przez 90 dni (do 14 września).
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5