Partnerzy serwisu:
Pasażer

Problemy w węźle warszawskim. Dodatkowe zatrzymania pomogą pasażerom?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-05-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Problemy w węźle warszawskim. Dodatkowe zatrzymania pomogą pasażerom?
fot. Kakarakak, lic. CC BY-SA 2.5 Wikimedia common
Przewoźnicy kolejowi głowią się, jak poprawić podróże przez rozkopany warszawski węzeł i niewydolną Warszawę Gdańską. PKP Intercity wprowadziło dodatkowe zatrzymania pociągów na Młynowie by umożliwić przesiadkę na linię M2. Teraz Koleje Mazowieckie podjęły decyzję o zatrzymaniu części pociągów przyspieszonych na przystanku Warszawa Rakowiec, gdzie można się przesiąść na tramwaj.

Ruch pociągów w Warszawie w dalszym ciągu utrudnia przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Problemy potęguje ograniczony układ peronów i przejść na stacji Warszawa Gdańska i problemy z właściwą informacją pasażerską.

Na Młynowie na razie niewielu pasażerów

Ponieważ problemy mają głównie charakter infrastrukturalny, przewoźnicy kolejowi mają ograniczone możliwości poprawy jakości podróży. Od marca tego roku PKP Intercity podjęło bardzo ciekawą decyzję o zatrzymaniu pociągów jadących linią obwodową na stacji Warszawa Młynów, gdzie jest wygodna przesiadka do linii metra M2. Co warto podkreślić, każdy posiadany bilet PKP Intercity pozwala w danym dniu bez dodatkowych opłat korzystać z warszawskiej komunikacji miejskiej na obszarze obsługującym warszawskie dworce kolejowe.   

Biuro prasowe PKP Intercity przyznaje, że na jak na razie Warszawa Młynów to postój handlowy w obrębie Warszawy charakteryzujący się najmniejszym zainteresowaniem wśród podróżnych. - Funkcjonuje on jednak krótko – pociągi PKP Intercity zatrzymują się tam od dwóch miesięcy. Po tym czasie obserwujemy wzrost zainteresowania podróżnych względem pierwszych dni funkcjonowania postoju w rozkładzie jazdy – zapewnia przewoźnik. 

W ostatnim numerze pisma "Z Biegiem Szyn" Karol Trammer zaproponował dodatkowe zatrzymania pociągów przewoźnika, np. na przystanku Zoo lub Warszawa Targówek, co pozwoliłoby wysiąść wcześniej pasażerom pociągów omijających Warszawę Wschodnią. - PKP Intercity nie ma planów rozszerzania siatki postojów w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego. Obecna jest optymalna – odpowiedział na nasze pytania w tej sprawie przewoźnik zaznaczając, że każdy dodatkowy postój w obrębie warszawskiego węzła kolejowego może skutkować obniżeniem i tak już ograniczonej przepustowości węzła.

Będą dodatkowe zatrzymania pociągów Kolei Mazowieckich na Rakowcu

Na południu stolicy niektórzy pasażerowie Kolei Mazowieckich zgłaszali potrzebę wprowadzenia dodatkowych zatrzymań pociągów przyspieszonych Kolei Mazowieckich na przystanku Warszawa Rakowiec. Obecnie dużo łatwiej dostać się bowiem z niego do centrum Warszawy tramwajem, niż z dworca Zachodniego. Jeszcze ważniejsze będzie to latem, gdy PLK zamknie podmiejską linię średnicową przez centrum.

Jak poinformowało nas biuro prasowe przewoźnika, od 11 czerwca postoje na stacji Warszawa Rakowiec będą miały 4 poranne pociągi przyspieszone o numerach:
  • 25136 – Skarżysko-Kamienna – Ciechanów;
  • 52110 – Działdowo – Radom Główny;
  • 21104 – Skarżysko-Kamienna – Warszawa Wschodnia;
  • 21112 – Skarżysko-Kamienna – Warszawa Gdańska.

Przewoźnik nie wyklucza też wprowadzenia postojów pociągów przyspieszonych na tym przystanku w godzinach popołudniowych, ale dopiero podczas kolejnych zmian w rozkładzie jazdy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5