Partnerzy serwisu:
Pasażer

Poznań: Późniejsze odjazdy wieczornych pociągów z Antoninka. Łatwiej wrócić z pracy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Poznań: Późniejsze odjazdy wieczornych pociągów z Antoninka. Łatwiej wrócić z pracy
fot. Koefbac, lic. Domena publiczna
Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów przynosi niewielkie zmiany na trasie z Poznania do Swarzędza. Ich część może znacznie ułatwić życie pracującym w dużych zakładach na poznańskim Antoninku. Łatwiej będzie teraz powrócić do domu z popołudniowej zmiany kończącej się o godz. 22:00.

Do naszej redakcji docierały sygnały od czytelników mających problemy z dojazdem do pracy na poznańskim Antoninku. Kończący swoją zmianę o 22:00 nie mogli skorzystać z połączeń Kolei Wielkopolskich, bo ostatni w ciągu dnia pociąg do Poznania Głównego odjeżdżał właśnie o 22:00. Osiem minut później odprawiano z przystanku kurs do Swarzędza, Wrześni i Konina – równiez w tym przypadku szanse na zdążenie naperon nie były duże.

Niewielkie zmiany o sporym znaczeniu praktycznym

– Od 12 marca godziny odjazdów ze stacji Poznań-Antoninek przedstawiają się następująco: pociąg do Poznania Głównego odjeżdża o 22:13, a do Konina – o 22:16 – poinformowało nas Biuro Komunikacji Zewnętrznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Po przesiadce na Dworcu Głównym będzie można kontynuować podróż m.in. do Wągrowca czy Gniezna. Dodatkowo kolejny kurs do Konina odjedzie z Antoninka po 23:00.

UMWW podkreśla, że dotychczas do samorządu nie trafiały uwagi o niedostosowaniu rozkładu do potrzeb pasażerów. Zapewnia jednak, że chce oferować kończącym pracę w poznańskich zakładach o 22:00 możliwość powrotu do domów w najważniejszych miastach regionu. Dojazd do dworca głównego może jednak odbywać się także komunikacją miejską.

Rozkład jazdy zawsze ma charakter kompromisowy

– Należy zaznaczyć, że rozkład jazdy jest kompromisem pomiędzy poszczególnymi grupami osób dojeżdżającymi do pracy – stwierdzają służby prasowe samorządu. Zachęcają one mieszkańców do brania udziału w przeprowadzanych cyklicznie badaniach, podczas których można złożyć wniosek o wprowadzenie korekt. Ważnym czynnikiem wpływającym na ostateczny kształt grafiku połączeń pozostaje jednak obecnie także możliwość wykorzystania infrastruktury, która na kilku ważnych odcinkach w województwie wielkopolskim wciąż jest remontowana.

Ważnym czynnikiem są też możliwości taborowe przewoźników. – Zadaniem organizatora jest zapewnienie jak najlepszej oferty dla jak największej grupy podróżnych – podkreśla samorząd. Nie wskazuje on na inne istotne zmiany planowane na trasie do Swarzędza i Konina w najbliższych miesiącach.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Poznań. Węzeł Grunwaldzka na ukończeniu

Zintegrowany transport

Poznań. Węzeł Grunwaldzka na ukończeniu

Redakcja/inf. pras. 25 lipca 2023

Parowozownia Wolsztyn: Jesteśmy na dobrej drodze do wznowienia ruchu

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Poznań. Węzeł Grunwaldzka na ukończeniu

Zintegrowany transport

Poznań. Węzeł Grunwaldzka na ukończeniu

Redakcja/inf. pras. 25 lipca 2023

Parowozownia Wolsztyn: Jesteśmy na dobrej drodze do wznowienia ruchu

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5