Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Powstanie peron w Józefinie. Obiecał go Andrzej Duda

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
28-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Powstanie peron w Józefinie. Obiecał go Andrzej Duda
Fot. Twitter Andrzej Dudy
W Józefinie między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim PKP Polskie Linie Kolejowe wybudują nowy przystanek. Inwestycja będzie mieć pozytywny skutek dla lokalnej społeczności, ale ograniczy przepustowość mocno obciążonej ruchem linii.

W Józefinie między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim i Terespolem wybudowane zostaną dwa nowe perony. Pojawią się na nim wiaty i ławki, będzie LED-owe oświetlenie, pojawią się też tablice z elektronicznym rozkładem jazdy i nagłośnienie. Przewidziano budowę stojaków rowerowych.

– Z nowego przystanku będą wygodne podróże, m.in. w kierunku Warszawy i Mińska Mazowieckiego. Do przystanku Warszawa Stadion będzie można dojechać w ok. 23 minuty, a do Warszawy Śródmieście w około 28 minut. Wartość inwestycji finansowanej z Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 to ok. 7,1 mln. Podróżni skorzystają w przystanku w Józefinie w październiku 2023 r. Efektem inwestycji będzie wygodniejsza podróż pociągiem w kierunku Warszawy, Siedlec, Białej Podlaskiej i Terespola – czytamy w komunikacie PKP PLK. Niestety, bez odbudowy stacji na magistrali Warszawa – Terespol, które likwidowano jeszcze kilkanaście lat temu, przepustowość linii, poprzez budowę przystanków bez możliwości wymijania pociągów, będzie maleć.

– Dzięki Rządowemu programowi budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, PLK S.A. ma możliwość stworzenia lepszych warunków podróżowania. Przystanek w Józefinie ma szczególne znaczenie, bo właśnie tu w 2020 r. uruchomienie nowego programu zwiększającego dostępność do kolei zapowiedział Prezydent RP Andrzej Duda – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych. 

Perony w Mrozach i Chotyłowie

Oprócz przystanku w Józefinie, w oparciu o fundusze z Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025 zostanie przebudowany peron wyspowy na stacji w Mrozach (woj. mazowieckie) i 2 perony (wyspowy i jednokrawędziowy) w Chotyłowie (woj. lubelskie) na linii Warszawa – Terespol. Wykonane prace umożliwią przewoźnikom sprawniejsze planowanie, w tym zatrzymywanie się dłuższych pociągów dalekobieżnych. Dodatkowo w Chotyłowie dla pasażerów o utrudnionych możliwościach poruszania się zostaną zamontowane 3 windy. Na obu stacjach zostanie zamontowany nowy system nagłośnienia, wiaty, ławki, tablice i gabloty informacyjne oraz stojaki na rowery. Zakończenie prac w Mrozach za ok. 4,2 mln i w Chotyłowie za ok. 11,6 mln zaplanowano do października 2023 r.

Program Przystankowy w woj. mazowieckim

W województwie mazowieckim Program Przystankowy obejmuje na liście podstawowej 16 lokalizacji. Są to Józefin, Mińsk Mazowiecki, Kosów, Chronów, Bąkowiec, Mrozy, Wołomin, Mordy Miasto, Koziebrody, Radom Południowy, Ruda Wielka, Mława Miasto, Błonie Rokitno, Groszowice, Dąbrówka Zabłotnia, Niemojki. Od stycznia 2023 r. pociągi zatrzymują się na nowych przystankach w Dąbrówce Zabłotnej i Groszowicach. W 2021 r. przebudowano przystanek w Niemojkach.

Program Przystankowy w woj. lubelskim

W województwie lubelskim program obejmuje 20 lokalizacji. Na liście podstawowej są przystanki: Łagiewniki, Żurawnica, Leopoldów, Sarnów, Bystrzyca koło Lublina, Kraśnik, Wólka Niedzieliska, Zamość Starówka, Zamość Wschód, Chotyłów, Szczebrzeszyn Miasto, Niedzieliska - Kolonia, Długi Kąt, Chełm, Grabów Szlachecki, Milanów, Bezwola, Lisiowólka, Jaski i Aleksandrów. Podróżni korzystają już z nowych peronów w Leopoldowie na trasie Łuków – Dęblin (lk26). Inwestycja poprawiła dostępność i komfort podróży koleją.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5