Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Poradnik cyberbezpieczeństwa dla pracowników kolei

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
03-08-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Poradnik cyberbezpieczeństwa dla pracowników kolei
rys. PKP
W Centrum Wymiany i Analizy Informacji ISAC-Kolej opracowano wytyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa dla pracowników kolei. Opracowanie powstało na podstawie udostępnionego przez Komisję Europejską dokumentu „Transport cybersecurity toolkit”. Wytyczne dostępne są w najnowszym wydaniu „Problemów Kolejnictwa” - informuje Urząd Transportu Kolejowego.

Wytyczne w przystępny i syntetyczny sposób opisują cztery najważniejsze zagrożenia: złośliwe oprogramowanie, rozproszone blokowanie usług, nieuprawniony dostęp i kradzież oraz manipulację oprogramowaniem. W dokumencie przedstawiono również dobre praktyki minimalizujące ryzyko. Nowoczesne rozwiązania cyfrowe są wykorzystywane zarówno we wsparciu działań przedsiębiorstw współtworzących system kolei, jak i w zakresie wspierania prowadzenia ruchu i nadzoru eksploatacji kolei. Dlatego wytyczne powinny być jak najszerzej udostępnione pracownikom kolei, którzy w swojej pracy korzystają z komputerów.

Centrum Wymiany i Analizy Informacji ISAC-Kolej (z ang. ISAC – Information Sharing and Analysis Center) powstało w wyniku porozumienia spółek kolejowych, Instytutu Kolejnictwa oraz NASK – Państwowego Instytutu Badawczego. Głównym celem ISAC – Kolej jest stała wymiana wiedzy oraz doświadczeń z zakresu incydentów dotyczących cyberbezpieczeństwa pomiędzy uczestniczącymi w przedsięwzięciu podmiotami. Inicjatywa przyczynia się również do podniesienia odporności na cyberzagrożenia systemów teleinformatycznych wykorzystywanych przez transport kolejowy.

Wytyczne są bezpłatnie dostępne w nr 191 „Problemów Kolejnictwa” wraz z artykułem, który przedstawia w skrócie europejskie i krajowe działania podejmowane w celu zapewnienia ochrony transportu kolejowego przed cyberzagrożeniami.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5