Partnerzy serwisu:
Pasażer

Polregio: Czasowa promocja miała zachęcić pasażerów z Braniewa i Chorzeli

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
12-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Polregio: Czasowa promocja miała zachęcić pasażerów z Braniewa i Chorzeli
fot. Ludwig Schneider, CC BY-SA 3.0, /commons.wikimedia.orgBraniewo, Dworzec kolejowy, Szynobus PESA SA 106-015
W marcu znacznie wzrosły opłaty za przejazd na liniach Olsztyn – Braniewo i Olsztyn – Wielbark. Przewoźnik tłumaczy, że o planowanej podwyżce informował już kilka miesięcy wcześniej, a czasowa promocja miała zachęcić podróżnych do powrotu do kolei regionalnej po wieloletnim okresie zawieszenia ruchu. Jednocześnie przypomina o nowych promocjach w innych częściach kraju.

Niedawno opisywaliśmy na naszych łamach duże podwyżki cen biletów Polregio w województwie warmińsko-mazurskim. Dotknęły one podróżujących na trasach z Olsztyna do Braniewa i do Chorzeli przez Szczytno i Wielbark. W obu tych przypadkach pociągi uruchomiono zaledwie trzy miesiące wcześniej po wieloletniej przerwie w funkcjonowaniu kolei regionalnej. W związku z rezygnacją z utrzymywania na tych odcinkach promocji Połączenie w Dobrej Cenie i Bilet Dobrych Relacji pasażerowie za jednorazowy przejazd muszą zapłacić nawet dwukrotnie więcej.

Promocja w założeniach tylko na start

– Warunki taryfowe ofert zawierały informacje o ich czasowym obowiązywaniu – stwierdza Zespół Prasowy Polregio. Przewoźnik tłumaczy, że już w chwili wznowienia przewozów w grudniu zeszłego roku zakładano, że promocyjne bilety będą sprzedawane tylko do 9 marca, a pasażerowie byli o tym odpowiednio poinformowani. Spółka zapewnia także, że okresowo analizuje wyniki sprzedaży osiągane na konkretnych trasach.

Polregio nie wyklucza więc, że po takim badaniu struktury sprzedaży na poszczególnych odcinkach ponownie zastosuje ceny promocyjne. – Zakończona czasowa promocja miała zachęcić podróżnych do powrotu do przejazdów pociągami na reaktywowanych liniach kolejowych – usłyszeliśmy. Aktualnie obowiązujące opłaty za bilety jednorazowe są przy tym wyższe niż w przypadku połączeń autobusowych w tych samych relacjach.

Korzystne zmiany w Mazowieckiem, Podlaskiem i Pomorskiem

Ogólnopolski operator informuje równocześnie, że w innych częściach kraju w marcu zaszło wiele korzystnych z punktu widzenia pasażerów zmian taryfowych. Sporo ofert specjalnych zastosowano np. na trasie z Kielc i Skarżyska-Kamiennej do Radomia, gdzie od 10 marca docierają bezpośrednie kursy Polregio. I tak np. za przejazd w pełnej relacji Kielce Gł. – Radom Gł. zapłacimy 21,90 zł, podczas gdy cena wynikająca z podstawowej taryfy przewoźnika wyniosłaby 27,90 zł. Podobnie ma się sytuacja na trasie z Białegostoku do Ostrołęki, gdzie pociągi ruszyły 18 marca. Za przejazd 111-kilometrowej trasy trzeba zapłacić 15,75 zł w kanałach elektronicznych bądź 17,50 zł w kasie lub u konduktora. Tymczasem cena taryfowa przekroczyłaby 33 zł.

Specjalne opłaty obowiązują też na nowym odcinku w województwie pomorskim – tzw. by-passie kartuskim. Poza tym w regionie weszły w życie jeszcze dwie inne istotne zmiany taryfowe: seniorzy uzyskali możliwość zakupu półrocznego biletu sieciowego za jedyne 10 zł, a właściciele psów mogą zabrać je na pokład pociągów Polregio bez dodatkowych opłat. – Jest tak niezależnie od wielkości psa – podkreślają służby prasowe spółki.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5