NUMER 11/2022
NUMER 11/2022
Temat numeru:
Przewozy intermodalne
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Podkarpackie: Ruszył „Bieszczadzki Żaczek

| dl, Rynek Kolejowy 19.12.2015 247

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-12-19 08:37:35 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
Bardzo dobrze!
Skomunikowany z TLK.
4 h to tragedia podług blachsmroda, ale busy/PKS y z przesiadką nie są dużo szybsze.
Kolej pasażerska w Polszy wschodniej i Galicji może istnieć tylko jako właśnie taka atrakcja dla MiKoli i zdziczałych turystów. Gdyby nie patologia PKP PLK im UTK, to nawet jakiś obrotny gość by na tym zarobił, zamiast dotować ZZ kulejarzy z pieniędzy ukradzionych podatnikom.
2015-12-19 10:26:31 Autor: SAM
---.dynamic.gprs.plus.pl
A gdzie Żywiecki zaczek. ?
2015-12-19 10:26:51 Autor: SAM
---.dynamic.gprs.plus.pl
A gdzie Żywiecki zaczek. ?
2015-12-19 10:36:49 Autor: traveller
---.play-internet.pl
Burak z Krakowa zabrał żywieckiego żaczka! A miał być bezpośredni kurs z Żywca do Krakowa...
2015-12-19 11:19:03 Autor: Dzicz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przecież Małopolska to dzicz, zbyt głupi na kolej. Na Podkarpaciu jest o niebo lepiej. Mało pociągów, ale sensowne godziny. Pieniędzy nie ma za dużo, nikt nie daje na kolej tyle co Mazowsze ale jak na to co mają, to dobrze gospodarują. Brawa dla org. społecznych, urzędu i PR Rzeszów.
2015-12-19 12:56:59 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Dzicz
Problem w tym, że Bieszczadzki Żaczek nie jeździ po Podkarpaciu. Jeszcze przed Boguchwałą wjeżdża w Karpaty..
Co gorsza po Bieszczadach to też za bardzo nie jeździ, ale to jeszcze idzie wybaczyć..
2015-12-19 13:11:15 Autor: japan1972
---.47.92.183
Gratulacje i Pozdrowienia z drugiego (morskiego) konca "Luny".
Powodzenia, byscie wytrwali do sezonu letniego, a potem jeszcze dluzej.... :)
2015-12-19 13:32:54 Autor: Goralo-ubecka-ciota-zaprzedana-zagranicznym-siłom-zła-wcielonego-i-lewackim-szmatom-antypolskim
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A czy woj. podkarpackie - będące wszak wzorem przykładnej władzy katolicko-narodowej z jedynego obecnie słusznego obozu patriotycznego [Admin: zmoderowano]
2015-12-19 13:42:42 Autor: Realista Gliwice
---.dynamic-ra-1.vectranet.pl
Żaczek mógł dojeżdżać chociaż do Nowego Łupkowa. Dużo uczniów, studentów....tam jeździ tylko jeden PKS na dobę z Sanoka Makabra.... To zaledwie 12 km dalej.....torami, tam mógłby zmienić kierunek i wrócić do Komańczy.....
2015-12-19 14:37:00 Autor: z torów plk
---.icpnet.pl
To czekam na relację jaka będzie jutro frekwencja ! Skoro "cywilizacja zbior-komu" kończy się na Komanczy to po kiego grzyba pchać ten pociąg dalej. Aby "tłuc" km ?
2015-12-19 15:33:48 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Góral
po co Ci to było?
To już nie jest modne
2015-12-19 18:23:48 Autor: Kysó
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dzisiejszy żaczek z Komańczy do Krosna Miasta przywiózł aż jednego pasażera - dalej pojechał z kierownikiem i maszynistą.
2015-12-19 20:28:56 Autor: Jędruś
---.dynamic.chello.pl
a najlepszy na świecie sieciowy rozkład jazdy dla stacji Komańcza wypluwa (tradycyjnie) "brak danych".
http://portalpasazera.pl/Tablice
2015-12-19 22:50:09 Autor: EU11
---.starachowice.vectranet.pl
Do tego całego Gorala, pajacu przestań sobie robić głupie żarty z Kościoła Katolickiego! Wypowiadaj się na temat powyższego tekstu, a jak nie masz nic mądrego do napisania w tym temacie to nie pisz nic, bo mam ja i wiele osób czytających RK już dość idiotycznych twoich komentarzy nie na temat i obrażających innych uczucia religijne. Proszę administratora o usuwanie komentarzy nie na temat.
2015-12-19 23:28:08 Autor: Goralo-ubecka-świnia-najgorszego-sortu-zaprzedana-zagranicznym-siłom-genderowskiego-zła
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ EU11

Niestety taka rola ubeckiej świni najgorszego sortu zaprzedanej zagranicznym siłom genderowskiego zła.
2015-12-20 00:14:42 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Goral
upadłeś niżej niż głos z PRLu / USA.

2015-12-20 10:36:17 Autor: Goralo-ubecko-gestapowska-szmata-najgorszego-sortu-wycierająca-lewackie-odbyty-niemieckich-ciemiężyc
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Wg Twojej teorii na poziomie byłem tylko w 2005 r., tzn. głosując na PiS (albo i LPR? nie pamiętam już teraz dokładnie) i L. Kaczyńskiego, oraz przedtem w 2003 r. głosując na "nie" w referendum akcesyjnym do UE. Od 2007 r. jestem już po stronie sił zła, a od kwietnia 2010 r. totalnie zaprzedałem się najciemniejszej stronie zła, czyt. uważam się za libertyna w czystej postaci.
2015-12-20 10:51:01 Autor: szczur śmietnikowy
---.dynamic.mm.pl
@goral

Nie wygłupiaj się.
Jak na lewacką ciotę masz jeszcze za dużo zdrowego rozsądku. Twoje obecne wygłupy są spowodowane zwykłym niedoinformowaniem. Uważasz że Kościół to zacofanie i zamordyzm, ale wystarczyłoby żebyś trochę zapoznał się z islamem i polityczną poprawnością i cenzurą szalejącą na zachodzie Europy, żebyś szybko wytrzeźwiał. Na żywo albo przez relacje tych, którzy już tego doświadczyli.

Zobacz jak m.in. traktują kobiety.

To właśnie lewactwo promuje islam i zakazuje jego krytyki, jednocześnie tępiąc Kościół. Mają nadzieję, że islam zniszczy chrześcijaństwo, ale zapominają, że też będą ofiarami. Linków nie podaję, jest tego pełno, kto chce ten znajdzie.
2015-12-20 10:57:38 Autor: Goralo-lewacka-ciota-zaprzedana-niemieckim-ubekom-gestapowcom-i-zachodnim-hipermarketom
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ szczur śmietnikowy

Co do islamu, to myślę, że mam całkiem dobre doświadczenie po bytności swego czasu w jednym z państw w praktyce muzułmańskich (w Azji Centralnej), a przynajmniej z islamem jako religią niemalże państwową.
2015-12-20 11:00:29 Autor: Goralo-lewacka-ciota-czekająca-na-śmierć-kościoła-katolickiego
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ szczur śmietnikowy

Skleroza. A jak KK traktuje kobiety? Jak nosicielki dzieci nienarodzonych, które nawet po gwałcie powinny urodzić dziecko? A także żony muszące oddawać się obowiązkowo swym mężom w każdym momencie, gdy ten ma akurat ochotę?
2015-12-20 11:09:59 Autor: szczur śmietnikowy
---.dynamic.mm.pl
W KK przypadki patologii to promil.
Dla otrzeźwienia proponuję sprawdzić co to jest FGM, i ile się tego wykonuje np. Wielkiej Brytanii.

Obrażając Kościół w najgorszym przypadku ryzykujesz, że ktoś na ciebie nakrzyczy. Ewentualnie BARDZO RZADKO ktoś tam był skazany na małą grzywnę. A spróbuj obrazić religię pokoju.

Natomiast chrześcijan na świecie ginie co roku z ręki islamu kilkadziesiąt tysięcy, co jest przemilczane przez mainstream.
2015-12-20 21:11:50 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@goral
Jeśli w referendum akcesyjnym wybrałeś NIET, to szanuję Cię za to niezmiernie.
Ja byłem głupi, zaślepiony propagandą w szkółce i wybrałem DA.
Mało mnie obchodzi na kogo głosowałeś w wyborach, bo uważam demokrację za zło niszczące normalny świat.
Z ww.powodu gardzę głupkami KOD.
Kościół nie popiera żadnej partii ani żadnego systemu politycznego. Przeczytaj oświadczenie episkopatu w dniu wyborów.
Kościół rozpoczął dziś 4.tydzień Adwentu.
W moim domu na wieńcu adwentowym zapaliłem z tego powodu 4.świecę, a PISowski prezydent zapala świece hanukowe.
Nie wszyscy katolicy i nie wszyscy hierarchowie popierają PIS.

Nie drażnij mnie pisaniem bzdur o Kościele, bo staję się coraz bardziej radykalny i planuję kupić sobie Glocka

2015-12-20 21:24:09 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@goral
a pincet zł na dziecko + pomysły gospodarcze PISu to faktycznie narodowy socjalizm, w skrócie nazizm.
Lud w Polszy jednak to lubi i demokratycznie tak se wybrał, więc KOD powinien popierać Rząd, a nie jakiś TK, który powstał za głębokiej komuny 29 kwietnia 1985 roku.
Jako, że Reich i jewro sojuz oraz Czerska są przerażone, że Polsza nie jest już orędownikiem postępu demokratycznego, to PIS u mnie delikatnie zapunktował
2015-12-20 21:32:19 Autor: Goralo-antykukizowa-kur(...)-do-której-trzeba-pruć-z-kałacha-za-zaprzedanie-niemieckim-lewakom
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Do 2006 mniej więcej byłem skrajnie antyunijny, silnie skrzywiony na prawo i jeszcze bardziej skrajnie katolicki, trudno uwierzyć, co nie? ;)

Co zaś do katolików i ich sympatii/antypatii politycznych masz oczywiście pełną rację, choć pro-katolicka retoryka PiS - przyznaj sam - drażni. I to drażni najpewniej w obie strony, tzn. i Was, katolików (część z katolików, czy też inaczej - autentycznych katolików), i nas ateistów...
2015-12-20 22:22:54 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@goral
Do mnie retoryka jakakolwiek nie dociera, bo nie mam TV ani komputera w domu. Radia prawie też nie słucham. Czytam tylko 1 laicki tygodnik opinii, w którym rzadko są wywiady tylko z 1 księdzem. Czasem przeglądam prasę katolicką.

Ja do 2008 roku byłem lewicowy gospodarczo i dość zagubiony w pozostałych kwestiach. W państwowej szkółce wkładali mi do łba miłość do jewro Sojuza, pogardę dla tradycji Ojców i Kościoła oraz lewacką wersję historii i ekonomii. W domu uczyli przeciwnie, ale mało przekonująco.
Uratowała mnie emigracja na 1.5 roku b.daleko od jewro Sojuza i kolega, który po powrocie do Polszy podsunął mi ww.tygodnik

Góralu! Nie rób z siebie męczennika o "Wolność, Równość, Braterstwo albo Śmierć", bo na stosie nikt Cię dziś nie spali. Kompromitujesz swoimi formułki wstawkami o KK zazwyczaj słuszną krytykę PKP i polityków
2015-12-20 22:36:43 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Goral
OK! Zgadzam się. Nasz Dziennik, Radio Maryja, Radio Warszawa, TV Trwam, Niedziela popierają PIS.
Mimo to nie mam do nich urazy i szanuję, zaś o.Tadeusz Rydzyk jest w kwestii mediów godnym następca św.Maksymiliana Marii Kolbego.
Gość Niedzielny jednak już niekonieczne bezwarunkowo popiera PIS, a jest najbardziej popularny wśród prasy katolickiej i nakładem bije Politykę i Newsweek, których czas się kończy bez reklam spółek skarbu państwa.

Znam wielu katolików, którzy nie głosowali na PIS i są do niego sceptycznie nastawieni. Ich chyba nie chcesz obrażać, prawda?
2015-12-21 19:32:23 Autor: Elżbieta B.
---.adsl.inetia.pl
Ale jaja!
2015-12-22 00:19:47 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
To teraz pora przegonić drezyniarzy na Ustrzyki - Krościenko - Granica i otworzyć Zagórz - Ustrzyki Dolne. I w Zagórzu do/opinać SA135.
2015-12-22 00:46:55 Autor: Elżbieta B.
---.adsl.inetia.pl
Ale jaja!
2015-12-22 23:06:45 Autor: Bieszczadzki Żaczek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
https://youtu.be/ul8hzy0Lbhw
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 11/2022
NUMER 11/2022
Najnowszy numer miesięcznika „Rynek Kolejowy” dedykowany jest wyzwaniom, które stawia przed branżą zmiana otaczającej nas rzeczywistości… wcale zresztą nie pierwsza w ostatnich latach. Oprócz tego jak zwykle zapraszamy do lektury ciekawych wywiadów z samą czołówką producentów taboru i wykonawców infrastruktury. Nie brakuje również aktualności, takich jak rozbudowa portów, powrót pociągów na Litwę czy sytuacji transportu miejskiego.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR