Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wracają pociągi do Łupkowa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-03-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
dl, Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wracają pociągi do Łupkowa
PLKristof/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0Szynobus na stacji Łupków.
Już w majowy długi weekend trasa "Bieszczadzkiego Żaczka" z Rzeszowa do Komańczy zostanie wydłużona aż do Łupkowa. Docelowo połączenie ma funkcjonować w każdy weekend wakacji.

W połowie lipca informowaliśmy wznowieniu przez Przewozy Regionalne Oddział Podkarpacki w Rzeszowie połączenia regionalnego na odcinku Zagórz – Komańcza na linii nr 107 we wszystkie weekendy sierpnia i września, które cieszyło się dużą popularnością. Kursowała jedna para pociągów Regio na trasie Jasło – Zagórz – Komańcza.

Duża popularność „Bieszczadzkiego Żaczka”

W okresie pięciu weekendów sierpnia z połączenia skorzystało ponad 2600 pasażerów. W celu promocji powstała strona internetowa, na której zamieszczono informacje m.in. o ofercie. Wprowadzono korzyści, jakie przynosił zakup biletu na przejazd pociągiem. Funkcjonowanie połączeń zbiegło się z inauguracją projektu „Wojewódzki Fundusz Kolejowy”. Przedstawiciele 43 podkarpackich samorządów podpisali listy intencyjne pozwalające realizować przedsięwzięcia nakierowane na poprawę stanu infrastruktury kolejowej.

Kontynuacją projektu z wakacji, ale w rozszerzonej formie, jest połączenie pn. „Bieszczadzki Żaczek” Rzeszów – Komańcza – Rzeszów, które zainaugurowano 13 grudnia 2015 roku. To pomysł inicjatywy „KochamKolej.pl” realizowanej przy współpracy m.in. z Przewozami Regionalnymi Oddziałem Podkarpackim oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Głównym założeniem projektu jest promocja i rozwój połączeń kolejowych z Rzeszowa na południe województwa, w tym do Komańczy, gdzie pociągi nie docierały już kilka lat.

Żaczek pojedzie jeszcze dalej

Zachęceni sukcesem organizatorzy „Żaczka” pracują nad dalszym rozwojem oferty. Trasa pociągu Rzeszów – Komańcza zostanie wydłużona aż w pobliże granicy polsko-słowackiej, czyli do Łupkowa, gdzie kolej pasażerska nie dociera już od kilku lat. „Bieszczadzki Żaczek" pojedzie na trasie Rzeszów – Łupków już w trakcie najbliższego długiego weekendu tj. 30 kwietnia, 1,2,3 i 26 maja. Organizatorzy potwierdzili, że od lipca będzie jeździł w wydaniu weekendowym Rzeszów – Łupków – Rzeszów.

Pociąg będzie odjeżdżał z Rzeszowa o godzinie 5:42, by o 10:21 pojawić się w Łupkowie. W drogę powrotną „Bieszczadzki Żaczek” odjedzie z Łupkowa o godzinie 15:58 i do Rzeszowa przyjedzie o godzinie 20:16. Godziny kursowania pociągu będą umożliwiały przesiadkę w Zagórzu, Sanoku, Krośnie lub Jaśle do lub z pociągu TLK „Luna” Zagórz – Gorlice – Kraków – Warszawa.

Niewykluczone, że dzięki dalszym pracom nad połączeniem do Łupkowa, pociąg w najbliższym czasie będzie docierał do miejscowości Medzilaborce na Słowacji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Podkarpackie inicjatywy w turystyce kolejowej

Innowacje

Podkarpackie inicjatywy w turystyce kolejowej

jar, Rynek Kolejowy 06 marca 2016

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Podkarpackie inicjatywy w turystyce kolejowej

Innowacje

Podkarpackie inicjatywy w turystyce kolejowej

jar, Rynek Kolejowy 06 marca 2016

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5