Partnerzy serwisu:
Pasażer

Podgląd zajętości miejsc w pociągach PKP IC czasowo zawieszony. Dlaczego?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-05-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Podgląd zajętości miejsc w pociągach PKP IC czasowo zawieszony. Dlaczego?
Fot. Marcel Raś , sm42.pl
W systemie sprzedaży PKP Intercity nie ma już możliwości sprawdzenia poziomu zajętości miejsc. Przewoźnik dostosowuje funkcjonalność do limitu liczby miejsc w komunikacji publicznej podczas pandemii. 

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) pracują nad system, dzięki któremu pasażerowie pociągów dalekobieżnych uzyskają informację o aktualnym zapełnieniu pociągów. System ostrzegał będzie, gdy pociąg wypełniony będzie w 50%. Jeśli mimo tego dokonywane będą kolejne rezerwacje i w składzie przybywać będzie podróżnych, to automatycznie zablokowana zostanie możliwość rezerwacji miejsca lub wykupienia biletu na dany przejazd.

Co ciekawe, polskie PKP Intercity wprowadziło podgląd zajętości miejsc w swoim internetowym systemie sprzedaży już w 2017 roku. To informacja ogólna - wskazuje czy dostępność miejsc jest wysoka, niska, czy może miejsc już brak. Jednak od pewnego czasu funkcja ta jest wyłączona. Dlaczego? - Równocześnie z wprowadzeniem limitu sprzedaży do 50 procent w stosunku do liczby miejsc siedzących w pociągu, konieczne było tymczasowe wyłączenie funkcjonalności w systemie e-IC, wskazującej poziom zajętości. Utrzymanie wskaźnika zajętości przy obowiązującym ograniczeniu sprzedaży biletów, bez ingerowania w tę funkcjonalność, prowadziłoby do wprowadzania naszych klientów w błąd - tłumaczy biuro prasowe PKP Intercity.

Jak już informowaliśmy, obecnie zarządzający transportem publicznym podejmują decyzję, z którego limitu skorzystać: albo tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących, albo tylu, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (w tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna).

Biuro prasowe PKP Intercity informuje, że osiągnięcie limitu 50 procent wykupionych miejsc w pociągu (odrębnie dla klasy 1. i 2.) jest równoznaczne z zaprzestaniem sprzedaży kolejnych biletów. - Prowadzimy prace dostosowujące funkcjonalność w systemie e-IC, wskazującej poziom zajętości, do limitu sprzedażowego 50 procent - informuje "Rynek Kolejowy" PKP Intercity.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5