NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Poczta Polska sprzedaje wagony

| wś, Rynek Kolejowy 08.08.2011 451

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2011-08-08 13:33:46 Autor: Gubernator Kalifornii
---.128.126.130.static.crowley.pl

Gubernator Kalifornii
Dlaczego Poczta Polska nie sprzedaje od razy wszystkich swoich ambulansów? Czeka, aż się zestarzeją jak te dwa i sprzeda po cenie złomu? Jak ma w tym interes? Przecież ma kilka wagonów w bardzo dobrym stanie, dopiero co przestały jeździć w pociągach, nie mówiąc już o kilkudziesięciu od lat rozlokowanych w całej Polsce gnijących jak te dwa wystawione złomy.
2011-08-08 14:22:03 Autor: Tomh
---.ssp.dialog.net.pl
Jako ciekawostkę podam że na zdjęciu znajduje się pierwsza stacja kolejowa na ziemiach polskich Wrocław Górnośląski. Sam zaś dworzec jest po prawej stronie od widocznego budynku Poczty Polskiej
2011-08-08 23:16:20 Autor: Kysó
---.adsl.inetia.pl
@Gubernator Kalifornii: na chwilę obecną wszystkie wagony pocztowe pewnie pójdą na złom, chyba że ktoś wpadnie na pomysł żeby je przebudować na pasażerskie. Ĺťyjemy w kraju, gdzie nic się nie opłaca, wożenie poczty koleją też nie, więc w sumie kasacja tych wagonów nie jest niczym nowym.
2011-08-08 23:19:21 Autor: Maciek z Lublina
---.nplay.net.pl
Czy te wagony pocztowe nie zasilą PKP IC , jako wagony dla niepełnosprawnych?
Wagony z lat osiemdziesiątych mogą jeszcze kilkanaście lat posłużyć...
2011-08-09 00:31:48 Autor: Kent
---.238.64.20.ip.abpl.pl
Kupiłbym sobie taki i przerobił na mieszkanie. No ale pewnie jakbym ustawił taki wagon na bocznicy to od razu PLK dobiłoby mnie dzierżawą toru ;)
2011-08-09 14:00:48 Autor: Mariusz W.
---.wzieu.net

Mariusz W.
Maciek z Lublina: Nie mogą, gdyż nie posiadają przejść międzywagonowych, a to utrudniałoby organizację przewozów.
2011-08-09 14:23:15 Autor: Gubernator Kalifornii
---.128.126.130.static.crowley.pl

Gubernator Kalifornii
@Mariusz W. ????????????????????

A przerobienie wagonu, żeby było przejście, to jakiś problem???
2011-08-09 15:43:02 Autor: Mariusz W.
---.14.0.156.aci.com.pl

Mariusz W.
A tego to nie wiem. Nigdy w Polsce tego nie zrobiono.
2011-08-09 21:12:00 Autor: Wojciech Szczygielski
---.adsl.inetia.pl
To rzeczywiście gigantyczne przedsięwzięcie. Niewykonalne w XXI wieku. Do tego potrzeba zagranicznych dewiz!
2011-08-10 10:40:55 Autor: emeryt
---.abp.pl
Można by z tego zrobić wagony grzewcze .Były takie w razie braku lokomotywy spalinowej z ogrzewaniem podłączało sie taki wagon i do przodu.A tak pociągi TLK na odcinku Korsze Ełk przeciągano SM-42 A pasażerowie przechodzili hart ducha i ciała dosłownie
2011-09-13 01:19:55 Autor: Ninja Stefan
---.play-internet.pl
@Mariusz W. - robiono, na cele T/G, więc i do normalnej eksploatacji by się dało.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.