Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Początek prac na linii 281 pod Jarocinem. Duże utrudnienia w Krotoszynie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
19-08-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Początek prac na linii 281 pod Jarocinem. Duże utrudnienia w Krotoszynie
fot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 plStacja Jarocin
Prace na jednotorowej linii nr 281 Oleśnica – Chojnice w okolicach Krotoszyna mocno wpłyną na komunikację pomiędzy Krotoszynem a Poznaniem. We wrześniu zacznie się wielomiesięczny okres funkcjonowania komunikacji zastępczej. Docelowo podróż ma skrócić się o kilka minut.

Pasażerowie korzystający z pociągów Kolei Wielkopolskich wyjeżdżających z Jarocina w kierunku Krotoszyna mogą zobaczyć przez okno składu zgromadzone materiały budowlane. Niebawem ruszyć ma bowiem remont odcinka linii nr 281 pomiędzy stacjami Jarocin i Koźmin Wielkopolski. Jak potwierdził zarządca infrastruktury, rozpoczęły się już przygotowania do tej inwestycji.

Zadanie wchodzi w zasadniczą fazę realizacji

– W ramach zadania na ok. 14 km trasy zmodernizowana zostanie nawierzchnia torowa – mówi Radosław Śledziński z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Roboty obejmą także urządzenia sterowania ruchem kolejowym, dwa rozjazdy w Koźminie oraz sieć trakcyjną. Poza tym poprawić ma się bezpieczeństwo na dwunastu przejazdach kolejowo-drogowych, m.in. w Nowej Obrze i Golinie. Pojawić ma się tam nowa nawierzchnia, a w niektórych lokalizacjach staną dodatkowe urządzenia zabezpieczające.

Wyremontowany zostanie też most i wiadukt w Golinie na ul. Bielawy. – Inwestycja zwiększy możliwości trasy. Pociągi pojadą tam z prędkością 120 km/godz. – zapowiada nasz rozmówca. Takie parametry mają dotyczyć ruchu pasażerskiego, pociągi towarowe pojadą zaś do 80 km/godz. Czas przejazdu z Jarocina do Koźmina ma spaść do ok. 15 minut. Dziś na podróż pomiędzy tymi miejscowościami trzeba poświęcić ok. 5 minut więcej.

Duże utrudnienia w dojeździe do Krotoszyna

Zanim pasażerowie odczują pozytywne zmiany, muszą przygotować się na spore utrudnienia. – Od września tego roku do czerwca 2023 r. komunikację zapewnią autobusy zastępcze – mówi bowiem przedstawiciel Polskich Linii Kolejowych, zapewniając, że spółka porozumiała się w tej sprawie z przewoźnikami. Wszystkie prace na tej jednotorowej linii mają zostać natomiast zakończone do końca 2023 r. Wykona je konsorcjum Alusta – Kompremum.

Spółki otrzymają za realizację przedsięwzięcia ok. 44 mln zł. Jak informuje nas Radosław Śledziński, kwota ta pochodzić będzie ze środków budżetowych. Inwestycja jest realizowana w formule „projektuj i buduj”.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5