NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Pociągiem Słonecznym taniej między Słupskiem a Ustką

| ms, Rynek-Kolejowy.pl 19.06.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-06-19 11:46:46 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
A czy "Słoneczny" jest rentowny?
Ogólnie jest b.dobrą formą reklamy KM i woj.mazowieckiego.
2015-06-19 12:01:56 Autor: Kflik
---.60.129.178
Dobre i tyle, choć lepsza by była taka sama cena jak w PR + honorowanie biletów okresowych.
2015-06-19 12:23:04 Autor: p
---.sferia.net
tylko wez pod uwage czym jezdzi PR a czym Słoneczny 6zł jest ok
2015-06-19 12:27:42 Autor: huciński...
---.dynamic.chello.pl
@ Stefan banderą

Grunt żeby s - ka "KM" nie ponosiła strat (była rentowna).
2015-06-19 12:58:34 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@Huciński
Przecie KM z nieustannie rozrastającą się biurokracją i ZZ na 100% jest głęboko deficytowa, a tabor kupowany jest wprost za pieniądze podatników.
Nie na darmo Struzik chciał niedawno KM sprzedać, ale nie było chętnych do zakupu tego potworka :)
Ja bym chciał, żeby ktoś obeznany wypowiedział się na temat rentowności Słonecznego pomijając koszty zakupu taboru

Wczoraj w pociągu KM osiągnąłem na dość długim dystansie lepszą prędkość handlową niż jadąc moim rozkraczającym się blachosmrodem autobahną. Dobre to było, zwłaszcza że kosztowało mnie to tylko 2 l LPG :)
2015-06-19 14:17:23 Autor: Kflik
---.60.129.178
@p

To jest tak krótki odcinek, że nie widzę powodu by jechać czymś lepszym.

zakładam, że nawet EN57 jest lepszy od busa.

więc wazniejsza jest stałość oferty.
By ludzie wiedzieli pociąg = 4zł.

a tak raz pojedzie słonecznym i pomyśli, że wszystkie są po 6zł.
Busy mają jednakową cenę podobno.
2015-06-19 15:06:37 Autor: tomek janiszewski
---.static.ip.netia.com.pl
A co ze stacją w Ustce? Nadal zdegradowana do rangi p.o, z konsekwencją taką że pociąg skoro tylko przyjechał - zaraz musi odjeżdżać aby nie blokować trasy następnemu?
2015-06-19 19:06:57 Autor: Jogurt
---.228.127.2
Miłe połączenie na wakacje się szykuje :) Tylko to nie zmienia faktu że słoneczny nie zatrzymuje się w 44 tysięcznym mieście jakim jest Rumia!!!
2015-06-19 20:18:08 Autor: static7098
---.play-internet.pl
PR Gdynia jak zwykle dało ciała.... Dobrze ze ich czas już jest policzony. Tylko pamiętajcie strajkujcie xd
2015-06-19 21:51:24 Autor: Maurycy+
---.97.198.193
PKP - Polska Kolej Pop...ona

PIColino na 14ipcaw tayfie niby promo WC Centralna - Gdańsk - 1. klasa 2 osoby - 390 zeta!!!!!
I to jest normalne - pieprzone bankomaty z PIC-u
Wybieram Ryanair za 29 zeta - pieprzyć polską kolej,

Ktoś coś powie - no może ci od PIC-u...
2015-06-19 23:39:36 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@Maurycy +
Jak Ci za drogo, a lubisz kolej, to jedź KM.
Jak nie lubisz latać, to za 390 zł zawiozę Ciebie i towarzyszkę (?) do Gdańska moim blachosmrodem komfortowym. Door to door w 5 h zalecim po DK 7.
2015-06-20 16:42:26 Autor: Michał212
---.nowogard.vectranet.pl
Porównujesz cenę pierwszej klasy luksusowego pociągu z ceną samolotu tanich linii lotniczych, brawo.
2015-06-20 21:55:47 Autor: Sąsiad z Lędzin
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Maurycy +

Czytać nie umiesz czy wyszukiwać połączeń?

Na 14 lipca - wcześnie rano masz połączenie po 69 zł w 1 klasie. Po 17-tej również EIP jest po 69 zł w I klasie. Czego chcesz więcej?

Dokładnie o tej samej porze lecie samolot i kosztuje 29 zł lub 59 zł. Latam sobie takim cudem (nie po Polsce) i porównywanie komfortu 737 z pociągiem jest absurdem. Choć rozumiem, 40 minut, można przeżyć. Natomiast lecisz bez bagażu (masz tylko podręczny). Dodasz bagaż - wyjdzie 390 zł, ale za jedną osobę.

Więc o co ci chodzi? Samolot masz tylko o tej porze jak jedzie tani pociąg, więc...
2015-06-20 23:40:40 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
@Michał212

Luksusowy pociąg?

Bez jaj.
Pendolino to po protu "porządny" ale z luksusem to on nie ma nic wspólnego, także w 1 klasie.

Co do porównania 1 klasy w pociągu z lotem Ryanaierem - można.

W Ryanerze na tym odcinku posiedzisz bardzo krótko, za symboliczną opłatę można dokupić miejsce z większą przestrzenią na nogi + priorytetowe wejście + fast track na Modlinie. Resztę czasu spędzić w jakiejś knajpce lotniskowej.

Kiedyś ktoś by się oburzył, że przecież samolot musi być droższy od pociągu - a teraz ktoś się oburza, że przecież samolot (co z tego, że tanich linii?) musi być tańszy od pociągu. LOL.

Do tego na Modlinie i w okolicy łatwiej zaparkować niż pod dworcami kolejowymi w Warszawie a jak ktoś jedzie z północnych dzielnic to nie musi się pchać do centrum.
2015-06-21 18:59:59 Autor: st
---.dynamic.gprs.plus.pl
Między Słupskiem a Ustką nie ma i nie było nigdy żadnych busów. Od 10 lat kursują tam autobusy niskopodłogowe z miejscem na rower czy wózek, od rana do wieczora równo w takcie co 20 minut + express 1 raz na godzinę. Bilety kosztują ok. 6 zł , tylko że w przeciwieństwie do kolei obsługuja w 5-6 przystanków, a w Słupsku ok. 15-18. (kolej tu i tu po jednym). 4 firmy obsługujące te kursy raczej nie boją się konkurencji kolei, 1 pociąg wiosny nie czyni.
Dopiero jakiś sensowny rozkład byłby w stanie rzucić im rękawicę, ale i tak resztę roku jeździ tam raptem 2 pary EN57 więc strachu nie ma...
2015-06-22 13:18:35 Autor: szczur
---.dynamic.mm.pl
@Stefek Banderowiec

No weź, przestań już z tą rentownością. Gdyby nasz (nie)rząd przekazał tak z jeden albo dwa miliardy zeta z GGGGDika (czy jak sie ten potworek od dróg nazywa) Przewozom Regionalnym, to możnaby uruchomić sensowne połączenia na nieczynnych pasażersko liniach. A i na parę interredżio by wystarczyło.
GGGGddddikkka nawet nie odczułoby różnicy, kierowcy zresztą też.
Nie rentowne to co rentowne, tylko to co jest rentowne dla władzy. I lobby asfaltowego.

A tak w ogóle, to całe życie jest drogie i nierentowne.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.