Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Pociągi wracają na linie Chojnice – Kościerzyna i Przeworsk – Stalowa Wola

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
11-06-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

13 czerwca wracają bezpośrednie połączenia z Przeworska do Stalowej Woli i Lublina oraz na trasę między Chojnicami a Kościerzyną. 

13 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. O szczegółach piszemy tutaj. Wrócą m.in. połączenia dalekobieżne do Zakopanego i Hajnówki. Już wiemy, że znów nie uda się powrót pociągów z Malborka do Kwidzyna. Nie oznacza to, że zupełnie zabraknie reaktywacji linii kolejowych po remontach.

Z Chojnic do Kościerzyny znowu pojedziemy pociągiem

Jak informuje PKP PLK, w niedzielę – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – pociągi wracają na trasę między Chojnicami a Kościerzyną po zakończeniu kolejnego etapu prac. Wykonawca wymienił podkłady i szyny na odcinkach Chojnice – Powałki oraz Raduń – Lipusz, na łącznej długości 20 km. Położenie toru zostało wyregulowane, uzupełniono tłuczeń. Do prac wykorzystano ponad 23 tys. podkładów i 10 tys. metrów szyn. Kierowcy bezpieczniej przejeżdżają przez tory po wymianie nawierzchni na pięciu przejazdach kolejowo – drogowych: drogą Dziemiany – Zarośle, Raduń – Kolano i Dziemiany – Piechowice oraz ulicami Kaszubską i Tartaczną w Dziemianach.

Wartość prac wyniosła 20,3 mln zł. Zadanie było kontynuacją prac wykonanych na linii w latach 2015-2020. Za prawie 54 mln zł ze środków budżetowych, PLK wymieniły szyny i podkłady na ponad 30-kilometrowym odcinku. Przebudowano jezdnie na 55 przejazdach kolejowo-drogowych, m. in. w Żabnie koło Chojnic, Lubni i Brusach. Wyremontowano dwa wiadukty kolejowe w Chojnicach i Lipuszu, co przełożyło się na poprawę poziomu bezpieczeństwa pociągów. Postępują prace przy zabudowie nowych urządzeń systemu sterowania ruchem kolejowym na odcinku Chojnice – Brusy. Gotowa jest infrastruktura kablowa, budowane są urządzenia przejazdowe. Poziom bezpieczeństwa na styku dróg i torów zwiększy się dzięki budowie sygnalizacji świetlnej na trzech przejazdach kolejowo-drogowych: na drodze Klawkowo – Krojanty, przy parkingu leśnym za przystankiem Męcikał oraz obok przystanku Żabno koło Chojnic. Prace zaplanowano do końca roku. Wartość robót to 4,5 mln zł.

Wykonane w poprzednich latach prace skróciły czas podróży koleją z Chojnic do Kościerzyny o około 10 minut. Po zabudowie nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Chojnice – Brusy podróż skróci się o kolejne kilka minut. Zamierzeniem zarządcy infrastruktury jest zapewnienie podróży z Chojnic do Kościerzyny w około godzinę, z prędkością pociągów do 120 km/h – informuje PLK.

Reaktywacja pociągów z Przeworska do Stalowej Woli i Lublina

Od niedzieli pasażerowie pojadą też pociągiem na trasie Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów. W sumie będzie to 8 pociągów regionalnych oraz 10 dalekobieżnych np. z Przemyśla do Warszawy, z Rzeszowa do Szczecina, z Lublina do Wrocławia. Z trasy skorzystają również pociągi towarowe.

Na jednotorowym odcinku Przeworsk Gorliczyna – Grodzisko Dolne przebudowano przepusty, wymieniono szyny i podkłady oraz wykonano niezbędne prace torowe. Na dwutorowym odcinku Leżajsk – Nowa Sarzyna remont objął 4 km toru. Sprawny przejazd pociągów zapewni wyremontowany most w Jelnej nad rzeką Malinianką. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym przebudowano przejazdy kolejowo-drogowe. Na czterech skrzyżowaniach – w Jelnej, Tryńczy oraz w Przeworsku, będzie lepszy stan jezdni i toru – informuje PLK.

Prace na trasie Przeworsk – Nowa Sarzyna od 19 kwietnia do 13 czerwca wymagały wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. Zmiany przewidziano i uwzględniono w rozkładzie jazdy. Niektóre roboty – zgodnie z planem, będą wykonane do 31 lipca br. bez wpływu na kursowanie pociągów. Na zadanie, Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły 11 mln zł.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5